Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamu Sen'den ihanet bildirisine sert tepki

İl Temsilcisi Doğruyol, bir yandan devletten maaş alıp, bir yandan devleti katliam yapmakla suçlayanların hain olduğunu kaydetti

Giriş Tarihi: 20.1.2016
Kamu Sen'den ihanet bildirisine sert tepki
Türkiye Kamu Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, yayınladıkları bildiride, terör örgütü PKK ile mücadele eden devletin meşru kolluk güçlerini ve devleti "katliam yapmakla" suçlayan akademisyenlerin ihanet içinde olduklarını ifade etti. Doğruyol, "Bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içip devletin her türlü imkanından faydalanıp terör örgütüne destek vermekten daha büyük bir suç olamaz. Vatan hainleriyle mücadele etmek suç değildir. Bildiri yayınlayarak teröriste destek vermek suça iştirak etmektir. Siz devlete kasıtlı ve kıyım yapıyor derken, kaldırım taşlarının, asfalt yolların altına tonlarca patlayıcı yerleştirip vatan görevini yapan evlatlarımızı ve sivil vatandaşları katledenler ne yapıyor? Bunlar terör örgütünü övmek ve desteklemekle kalmıyor, Türkiye Cumhuriyeti devletini uluslararası platformda yıpratıyor, zayıflatma girişiminde bulunuyor" diye konuştu.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ BU DEĞİL
Dün yanlış yapanların peşinde olmadıklarını kaydene Doğruyol, "Ancak bugün terörle, teröristle mücadele edilirken tekrar geri adım atılırsa biliniz ki, birileri ihanet içerisindedir. Yıllardan bu yana terör bitme noktasına geldiğinde geri adım atanlar bu devlete, bu millete ihanet etmişlerdir. Bu bildirinin ifade özgürlüğüyle bir alakası yoktur. Bildirinin altında yabancı akademisyenlerin olması da kuklaları değil kuklacıları işaret etmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamu Sen'den ihanet bildirisine sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN