İzmir el ele vermeli

İzmir'in iş dünyasına sahip çıkması gerektiğini belirten Kalı, "Kenti ileriye götürmek için kanaat önderleri toplantılar düzenlemeli" dedi

Giriş Tarihi: 22.1.2016
İzmir el ele vermeli
Sağlık ve inşaat alanında faaliyet gösteren Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Egeli Sabah'a samimi açıklamalarda bulundu. Kentte yapılan yatırımların zorluğu, İzmirli'nin yeni yatırımlara bakış açısı ve yeni projeleri hakkında konuşan Kalı, "Girişimcilik doğarken bizim vücudumuzda bulunuyor. Ama bu hissi geliştirmediğimiz için kayboluyor. Kentin iş dünyasına ve girişimcilere sahip çıkması gerekiyor. Kentin yerel yöneticileri ve kanaat önderleri, girişimcilere İzmir'in nasıl daha ileriye gideceği ile ilgili toplantılar düzenlemeli" dedi. İzmir'in yatırımcı için ilgi çeken bir yer olduğunu dile getiren Kalı, "Siz yatırımcı olsanız nereye yatırım yaparsınız? İzmir'e mi yoksa Eskişehir, Bursa veya Tekirdağ'a mı? Tabiki de İzmir'e yatırım yaparsınız. Ama yatırımların önü açılmalı. İzmir'in STK, yerel yönetim ve yatırımcı ile birlikte çalışması beklenen tablodur" dedi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir milletvekili olmasını şans olarak değerlendiren Kalı, "Binali Bey körfeze tüp geçit projesi yapmak istiyor. Bu çok güzel bir proje. İngiltere ve Fransa bu tüneller ile birbirine bağlı. Bugün Konak'tan bir tünele giriyorum, 1 dakika sonra Buca'dan çıkıyorum. Bu müthiş bir şey. Ama yapılırken önüne engeller çıkıyor. STK'lar tabi ki de olmalı. Fren görevi gördüklerinin de farkındayım.
Ama fren zamanında basılırsa işe yarar. Sadece engellemek duyarlılık olamaz" diye konuştu.

MYWAY FEST FIRSATI
Gözde Grubu'nun Bornova'daki 3'üncü projesi MyWay Fest, hakkında da bilgi veren Kalı, şöyle konuştu; "Stüdyo daireler, 1+1 ve 2+1 olmak üzere; toplam 135 dairenin bulunduğu MyWay Fest, Yaşar Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi'ne 500 metre ve metro durağına da 150 metrelik konumuyla dikkat çekiyor. MyWay Fest, özellikle yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat. Hem eğitim kurumlarının hem de ticaretin yoğun olarak kümelendiği bu bölge kısa sürede cazibe merkezi haline geldi. Bornova'da Bahçe ve 414 projelerinin ardından yapımına başladıkları MyWay Fest projesinin akademisyen, öğrenci ve büyük metrekare eve ihtiyaç duymayanlar için ideal olduğunu kaydeden Kalı, " MyWay Fest, gerçekten farklı bir proje olacak. Proje bünyesinde üst katta yer alacak otel sayesinde, ev sahipleri, oda servisi, temizlik, çamaşır ütü gibi hizmetlerden yararlanabilecek. Zemin kattaki mağazalardan ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Roof kısmında istendiği zaman kapanabilen açık yüzme havuzu olacak. Fitness, sauna, buhar odası, 24 saat güvenlik gibi imkanları da bir arada sunacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir el ele vermeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN