Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su akar İZSU bakar

Mavişehir'de patlayan içme suyu şebekesi 10 gündür boşa akıyor. Vatandaşın şikayeti üzerine gelen İZSU ekipleri, "Tekrar geleceğiz'" dedi ama bir haftadır sesleri çıkmadı

Giriş Tarihi: 23.1.2016
Su akar İZSU bakar
İzmir'in en gözde semtlerinden Mavişehir'de bulunan Adapark'ta patlayan içme suyu şebekesi yaklaşık 10 gündür boşa akıyor. Çevre sakinlerinin 2041/1 boşa akan suyu İZSU'ya haber vermesinin ardından 1 hafta önce patlağın olduğu bölgeye gelen ekipler sadece bakmakla yetindi. "Arızayı gidermek için tekrar geleceğiz" diyerek bölgeden ayrılan İZSU ekipleri geldikleri günün üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen konuyla ilgili hiçbir adım atmadı. Müdahale edilmediği için gün geçtikçe daha da artan su sokağa giderek yayıldı. Kaldırımın altından fışkıran su için çevre sakinlerinin tekrar tekrar İZSU'yu aramasına rağmen hiçbir geri dönüş olmadı. Uzmanların, "Damlayan musluklarını tamir ettirin. Damlayan musluklarınız günde 10 kova suya denk gelir" uyarıları göz önünde bulundurulduğunda boşa akan içme suyu şebekesinden günde 20 ton suyun boşa aktığı dikkat çekiyor.

İLGİSİZLİK VATANDAŞI KIZDIRDI
İZSU'nun hiçbir geri dönüş yapmadığını belirten çere sakinlerinden Fevzi Korkmaz, "10 gündür bu su burada boşa akıyor. Başlarda sızma şeklinde akıyordu. Her geçen gün arttı. Böyle giderse kaldırımı patlatacak. Defalarca aradık İZSU'yu. İlk patlak olduğu zaman gelip baktılar. 'Tekrar geleceğiz' dediler ve gittiler. Ama o günden bu yana ne gelen var ne giden. Bu kadar kolay mı oluyor bu işler? Bu su boşa mı akacak. Elimizde olsa da vanasını kapatsak. Ama kaynağına ulaşamadığımız için sadece akan suya bakmakla yetiniyoruz. Bu kadar çok suyumuz varsa o zaman İZSU, vatandaşa da ücretsiz su versin. Sadece faturalardan atık su bedeli toplamayı biliyorlar" dedi. Bölgedeki apartman görevlilerinden İbrahim Çayır, "Bu su böyle günlerdir akıp duruyor. Yazık günah değil mi? Apartman sakinlerinden duyuyoruz, 20-25 defa İZSU arandı. Yapacağız deyip gittiler. Gelip yapmalarını bekliyoruz. Su giderek artıyor. Yollara yayıldı, oradan da boşa dereye akıyor. Yol yumuşadı çökecek resmen. Milli servet boşa gidiyor. Günde tonlarca su boşa gidiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su akar İZSU bakar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN