Ödüllere dostluk damgası

TSYD İzmir Şubesi'nin 4. Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu. Pınar KSK, Mehmet Sepil, Ali Erten Emre Sakçı, Demir Elmaağaçlı, Glenn Hoag ve Gül İlter'in ödül aldığı geceye dostluk damga vurdu

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Ödüllere dostluk damgası
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi'nin 4. Ege'de Yılın Spor Ödülleri, sahiplerini buldu. Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen törene İzmir'de spor ve medya dünyasının önde gelen isimleri katıldı. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, törende yaptığı konuşmada bu tür organizasyonların Türkiye'de sporun gelişmesine katkı sağladığını söyledi. TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, 4 yıl önce göreve geldiklerinde başlattıkları Ege'de Yılın Spor Ödülleri organizasyonunun geleneksel bir hüviyet kazanma yolunda güçlü adımlarla ilerlediğini ifade etti. Okumuş, futboldan sonra geçen yıl voleybolda bir turnuva yaptıklarını, bu yıl da otomobil sporlarında İzmir Park yarış pisti iş birliğiyle TSYD Kış Kupası düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

ONUR DUYDULAR
Törende "Yılın Spor Adamı" ödülünü Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz'un elinden alan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, İzmir'in gelişmesinde sporun gücünden ve yarattığı etkiden en iyi biçimde yararlanabilmek için, birlikte hareket etmenin önemini vurguladı. Yılın sporcusu dünya şampiyonu milli okçu Demir Elmaağaçlı'ya ödülünü veren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, lisanslı sporcuları Demir ile gurur duyduklarını, alternatif sporlara destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi. Dünya rekortmeni İzmirli yüzücü Emre Sakçı'ya da yılın sporcusu ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan takdim etti. Yılın teknik direktörleri Glen Hoag'a ödülünü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Gül İlter'e İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen verdi. Yılın takımı Pınar Karşıyaka'nın ödülünü kulüp yöneticisi Ahmet Eriş, TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir'in elinden aldı. Fair Ödülleri'nin takdimi sırasında da anlamlı bir tablo oluştu. Göztepe-Karşıyaka arasındaki gerginliğin sona erdirilmesi, rekabetin dostça sürdürülmesi yolunda attıkları önemli adımlarla fair play ödüllerine layık görülen Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ile Karşıyaka'nın önceki başkanı Ali Erten'in ödülleri Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan tarafından takdim edilirken, İzmir sporunun üç köklü çınarının temsilcilerini aynı karede buluşması da geceye damga vurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllere dostluk damgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN