Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denis's hayalleri gerçekleştiriyor

Engin-Deniz Şentürk çiftinin birlikte kurdukları Denis's markası, moda ve trendleri yakından takip ederek birbirinden iddialı tasarımları ile hayalleri gerçek yapıyor

Giriş Tarihi: 30.1.2016
Denis's hayalleri gerçekleştiriyor
2004 senesinde iş adamı Engin Şentürk ve modacı eşi Deniz Şentürk'ün birlikte kurduğu Denis's üretim kapasitesini her geçen yıl artırarak yurt içi ve yurt dışı pazarında büyümeye devam ediyor. İzmir Fuar Anemon Oteli yanında 1600 metre kare kapalı alanda 50 kişilik bir profesyonel ekibiyle birlikte üretim faaliyetine devam eden Denis's, 1994 senesinden bu güne dek sektörde deneyim kazanan Deniz Şentürk ve beraberindeki tasarım ekibinin çizimlerini birbirinden iddialı modellere dön��ştürüyor. İmalata başladığı günden beri toplam 1700 farklı modelde nişanlık ve kınalık tasarlayıp üreten Denis's markası aylık 800, senede ise 8-10 bin parça üretim kapasitesine sahip. Yurt içi ve yurt dışı pazarına satış yapan Denis's ürünlerinin yüzde 60'ı Avrupa ülkelerine, yüzde 25'i Arap pazarına geri kalanı ise iç piyasaya dağıtılıyor. Sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden Denis's markası, sektöründe lider olma yolunda her geçen gün bir adım daha ilerliyor.

FUARIN TARİHİ YANLIŞ
Moda ve trendleri izleyen ancak kendisine göre yorumlamayı tercih ederek tasarımlarına yansıtan Denis's markası tasarım ekibi başında ki firma sahibi Deniz Şentürk, ürünlerde tasarım ile rengin bağdaşmasının her şeyden trendten bile önemli olduğunu söylüyor. Tasarımlarda tül, tafta ve saten modelleri yoğun kullandıklarını belirten Deniz Şentürk; "Bence tasarımlarımızda 2016 yılındaki trendlerden çok kumaşla nakışla renkle modelin bağdaşması önemli. Bu yıl bordo, kırmızı ve somon rengi hakim fakat bizim özel olarak hazırlattığımız fes rengimiz var. Piyasadaki çalışılan renk tonlarını kullanmıyoruz renk tonlarımız tamamen bize özeldir. Bize özel üretilen kumaşlarda uygulamalar yapıyoruz. Başarımızın sırrı detaylara inerek temelden çalışma yaptığımızdan geliyor" dedi. Üretiminin çoğunu ihracat yaptıklarını belirten Engin Şentürk ise ilerleyen tarihte Arap pazarındaki paylarını artırmayı hedeflediklerini belirtti. Türk gelinlik sektörünün tek ihtisas fuarı ve Avrupa'nın üç büyük Fuarından biri olan IF Wedding Fashion İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'na her sene katıldıklarını belirten Şentürk, geçen sene İzmir'de düzenlenen fuardan çok memnun ayrıldıklarını, gerçekleştirdikleri satışlarla sezonu neredeyse fuarda kapattıklarını söyledi. 12 ay devamlı üretim içinde olduklarını belirten Engin Şentürk, şöyle devam etti; "8 yıldır bu fuarı sürekli destekliyoruz. Yurt dışındaki fuarlara da ürünler veriyoruz. Örneğin Dubai'de ürünlerimiz fuarda görücüye çıkıyor. Fakat İzmir'de gerçekleştirilen fuarın tarihi yanlış. Organizasyon mükemmel fakat İzmir'deki fuar Aralık ayı içerisine çekilirse daha isabetli olur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denis's hayalleri gerçekleştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN