İzmir'i artık HUB yapın

Giriş Tarihi: 31.1.2016
İzmir'i artık HUB yapın

THY Genel Müdürü Temel Kotil'i ziyaret eden Ekrem Demirtaş ve yöneticiler, İzmir'in havayolu aktarım merkezi yapılmasını istedi

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir'in havayolu aktarım merkezi (HUB) olması için THY Genel Müdürü Temel Kotil ile görüştü. Demirtaş ve yönetim kurulu üyeleri THY Genel Müdürü Temel Kotil ile THY Genel Müdürlüğü'ndeki akşam yemeğinde bir araya geldi. Ekrem Demirtaş, THY'nin yaz tarifesi hazırlıkları öncesinde İzmir'in artık HUB olmasını istediklerini söyledi. Demirtaş, "İstanbul'a yeni havalimanı yapılması ile ilgili heyecanınızı görüyoruz ve biz de aynı heyecanı yaşıyoruz. Hem ülkemiz hem de bayrak taşıyan THY için çok önemli bir gelişme. Ama bu süreç içinde Atatürk Havalimanı'nın, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın çok dolu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle İzmir'i değerlendirmenizi ve mutlaka İzmir'i hub haline getirmenizi, yurtdışı uçuşlarını artırmanızı istiyoruz" dedi.

ERKEN SAATE UÇAK

Demirtaş, ayrıca yurtdışında fuarlara, iş görüşmelerine katılan İzmirli işadamlarının İstanbul üzerinden aktarma ile dönmek istediklerinde gece son uçuş olan 01.30 İzmir uçağını beklemek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, daha erken bir saate de uçak konulmasını istedi. Temel Kotil "İstanbul'da şu anda büyük bir yoğunluğumuz var. İzmir'in potansiyelini değerlendireceğiz. Yaz tarifesi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yaz tarifesinde İzmir'den uçma programı yapıyoruz, İzmir'in 2. HUB olmayı hak ediyor. Taleplerinizi bu yaz tarifesinde değerlendirmek için çalışacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'i artık HUB yapın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN