Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mazlumların yanında olan tek millet biziz

Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar önderliğinde başlatılan kampanyanın boyutları büyüyor. Son olarak İzmir'den 2 tır malzeme gönderildi

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Mazlumların yanında olan tek millet biziz
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı'nca başlatılan Bayırbucak Türkmenlerine destek kampanyası, Katip Çelebi Üniversitesi'ndeki basın toplantısıyla tanıtıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, toplantıda yaptığı konuşmada "Komşusu açken tok yatmayan" bir kültürün temsilcisi olduklarına dikkat çekti. Kampanyanın tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de büyük destek gördüğünü vurgulayan Hotar, "Yardımlar o kadar büyük boyuta oluştu ki tüm Türkmen kardeşlerimize, Suriyeli misafirlerimize, Güneydoğu'daki vatandaşlarımıza kadar gidiyor. Ne kadar büyük bir medeniyetin temsilcisi olduğumuzu hatırlatmalıyız. Tüm mazlumların yanında olan tek millet haline geldik. Türkiye'yi bütün dünya karıştırmaya çalışıyor. Birlik ve beraberlik duygusuyla buna müsaade etmiyoruz. Suriye'de savaştan kaçan kardeşlerimiz yaşadığı ülkeden gelirken bir valiz alıyor. Bir insan onun içine ne kadar şey sığdırabilir. Canını kurtarmak için bir tek valizle gelmek zorunda kalıyor. Allah korusun kimse bu duruma düşmesin. Aklımızı başımıza alıp birlik beraberliğimizi koruyarak yolumuza devam etmeliyiz. Bu hayırlı iş için bir araya gelen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

KARARLILIĞIN BİR PARÇASI

AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık da Adalet ve Kalkınma Partisi'nin sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyadaki mazlumların partisi olduğunu vurguladı. Hotar'ı tebrik eden Kocabıyık, "14 yıldır ayakta kalan başka kadın siyasetçi yok. Bu da yaptığı işlerden biri. Biz de her zaman olduğu gibi emrindeyiz. Bu yardımları yapanlar ve şu manzara insanı duygusallaştırıyor. Emparyelizmin mağduru olanların neden Türkiye'ye ümit bağladıkları ortada. Teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyasına destek olduğunuz için teşekkür ediyoruz. O Türkmen Dağı'nın etrafındaki insanları başkalarının insafına bırakmayacağız. Bu kararlılığın bir parçasıdır" dedi.

HOTAR TIR KULLANDI
Toplantının ardından partililerin desteği ile toplanan 2 tır malzeme Bayırbucak bölgesine gitmek üzere yola çıktı. Tırlardan birinin direksiyonuna geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar korna çalarak vatandaşları selamladı. Partililer direksiyon başında Hotar'ı cep telefonlarıyla görüntülemek için birbiriyle yarıştı. Hotar'ın yanına Kocabıyık ile İl Başkanı Bülent Delican da oturdu. Hotar, malzemeler yüklendikten sonra tırı depodan çıkararak park etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazlumların yanında olan tek millet biziz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN