Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hani verdiğin sözler?

Başkan Kocaoğlu'na seçim bildirgesindeki '21 yeni otopark yapma sözünü' hatırlatan Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, "Bu vaadi ne zaman tutmayı düşünüyorsunuz" diye sordu

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Hani verdiğin sözler?
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, kentin kangren haline dönen otopark çilesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na seçim beyannamesinde yer alan vaatlerini hatırlatan Doğan, "Seçim bildirgenizde 21 yeni otopark yaparak, kentteki mevcudu iki katına çıkartacağınıza dair İzmirlilere söz vermiştiniz. Sözünüzü tutup, görev süreniz dolmadan önce bu vaatlerinizi yapacak mısınız?" diyerek yüklendi. Yeni tesisler yerine her yıl ücretlere zam yapıldığına dikkat çeken Doğan, "Son günlerde İzmir genelinde ve özellikle kentin iki ayrı yakasında da devam eden tramvay inşaatları ile birlikte keşmekeş bir trafik sıkıntısının baş gösterdiğini görüyoruz. İzmir'in merkezi noktalarında ve ana arterlerinde yaşanan trafik sıkışıklığının bir numaralı kaynağı olan otopark çilesi karşısında, ne yazık ki İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gerekli önlemleri zamanında alamadığını ve üzerine düşen görevi malesef yerine getirmediğini bir kez daha görüyoruz" dedi.

"ACZİYET İÇİNDELER"
İzmir'de her geçen gün artan araç sayısı ile birlikte trafik çilesi de katlandığını dikkat çeken Doğan, "Büyükşehir ne yazık ki bu duruma seyirci kalmaktan başka bir şey yapmıyor. Özellikle kent merkezinde, sabah ve akşam mesai saatleri içerisinde ana arterlerde trafik keşmekeşi yaşandığı, kent içi ulaşımın kördüğüm halini aldığıyla ilgili çok fazla tarafımıza şikayetler alıyoruz. Ama gelin görün ki, Sayın Kocaoğlu ve hiçbir vizyona sahip olamayan bürokratları İzmirlinin yaşadığı bu ümitsiz tablo karşısında kıllarını bile kıpırdatmıyor. Büyükşehir Belediyesi yeni otoparklar yapılması konusunda acziyet içindedir" diye konuştu.

"YANIT BEKLİYORUZ"
Yeni otoparklar yerine Büyükşehir'in mevcut otoparklara zam yaptığını belirten Doğan, "Geçmişte çeşitli konular ile dile getirdiğimiz soruları da İzmirliler adına bir kez daha Sayın Kocaoğlu'na yöneltiyoruz ve kendisinden ciddi, somut yanıtlar bekliyoruz. Yapılan onca zam ve elde edilen milyarlarca liralık gelire karşılık ne kadar yatırım yaptınız? Otopark fonunda ne kadar para birikti? Bugüne dek İzmirlilerden toplanan bu tutar ne miktara ulaştı? Ve Bu para ile kaç tane otopark yapılabilir? Her zamanki gibi 'yer bulamıyoruz' bahanesinin arkasına sığınacağınız için İzmirliler adına bu konuda pek de ümitli değiliz. Size soruyoruz, devam eden 5 ayrı otopark projenizi bu yıl içerisinde tamamlayabilecek misiniz? Yoksa projeleriniz yine başka bahara mı kalacak? Seçimlerden önce verdiğiniz vaatler kapsamında hemşerilerimiz adına soruyoruz, seçim bildirgenizdeki 21 otopark projenizi görev süreniz bitmeden yapacak mısınız? Söz verdiğiniz gibi, emekli olmadan önce kent içindeki mevcut otopark kapasitesini iki katına çıkartabilecek misiniz? Yoksa İzmir'i kaderine terk edip, nasıl olsa sürem doldu diyerek mi gideceksiniz?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hani verdiğin sözler?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN