Kalyon Tarım Market yeni markalar sunuyor

Kurulduğu yıldan bu yana büyüme odaklı hizmet veren Kalyon Tarım Market kendi markaları Titanium gübreleri ve bu yılın en son ürünü Berlingo ile fark yaratıyor

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Kalyon Tarım Market yeni markalar sunuyor
Başarılı kadın girişimci Simay Şenkalyoncu tarafından tarım sektörüne kazandırılan Kalyon Tarım Market, 2016 yılında da büyüme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 2012 yılında kurulan ve kısa sürede adını duyuran firma, kendi markası olan Titanium gübreleri ve bu yıl ürün yelpazesine eklenen Berlingo ile dikkat çekiyor. Kısa süre önce Işıkkent'te bulunan 1000 metrekarelik yeni depolarında hizmet vermeye başladıklarını dile getiren Simay Şenkalyoncu, "Bu yıl da emin adımlarla büyüme çalışmalarına devam ediyoruz. Zaten Titanium gübreleremiz piyasanın öncelikli tercihlerinden biri oldu. Bu yıl da yine üretimini kendimizin yaptığı Berlingo markasının yanı sıra yaprak gübresi segmentinde de 4 kalem ürünü piyasaya sunduk. Yıl sonuna kadar kalemlerimiz 20'yi bulacak" dedi. Kalyon Tarım Market olarak Ege Bölgesi'nin her noktasında bilinirlik sağladıklarını ve kısa süre önce Marmara Bölgesi'ne ve İç Anadolu Bölgesi'ne distribütörlük verdiklerini dile getiren Şenkalyoncu, bu sene Karadeniz ve Akdeniz bölgelerine de distribütörlük vereceklerini söyledi. Özel formüller kullanarak ürettikleri titanium gübrelerinin satışında geçtiğimiz yıl 2500 tona ulaştıklarını vurgulayan Şenkalyoncu, bu seneki hedeflerinin 4 bin tona ulaşmak olduğunu vurguladı.

ÖZEL FORMÜLLER KULLANIYOR
Titanium gübrelerinin tüm dünyada kabul gören ve yavaş salınımlı granül formulasyonlu gübreler olduğunu söyleyen Şenkalyoncu, bu yıl piyasaya sundukları Berlingo'nun da fosfor ağırlıklı olduğunu ve verimi artırdığını söyledi. Titanium gübrelerinin sebze, meyve, tarla bitkileri, çim alanlar ve süs bitkilerinin sağlıklı büyümesini ve dolgun bir formda gelişmesini sağladığını dile getiren Şenkalyoncu, "Bu tür gübreler bilinenin aksine yapısı organik olarak geliştirilip zaten tabiatta bulunan doğal kaynaklardan temin edilirler. Tüm bitkilerin sağlıklı yaşayabilmeleri için fizyolojik ihtiyaçları göz önüne alınarak özel olarak formüle edilmiştir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalyon Tarım Market yeni markalar sunuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN