Terör destekçilerine hakimden sert sözler

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Terör destekçilerine hakimden sert sözler

İzmir Adliyesi önünde PKK'ya yönelik operasyonları eleştiren grubu gören hakim Erhan Atlı, "Çocuklar, polis ve askerler öldürülüyor. PKK'ya neden tepki göstermiyorsunuz" diye sordu

İzmir Adliyesi önünde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları kınamak için toplanan gruba, binadan çıkan 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erhan Atlı, "3 yaşındaki çocuklar, polis ve askerler de öldürülüyor. PKK'ya neden tepki göstermiyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi. Bayraklı ilçesindeki İzmir Adliyesi önünde toplanan İnsan Hakları Derneği (İHD) ile kendilerine destek veren Özgürlükçü Hukuk Derneği (ÖHD) ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyeleri, terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonları eleştirdi. Grup adına açıklama yapan avukat Erdoğan Akdoğdu, Cizre'de bodrum katında insanların aç, susuz bırakıldığını ve ölüme terk edildiğini iddia etti.

PKK MAŞASI OLMAYIN

Bu sırada adliyeden ayrılan 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erhan Atlı, basın açıklaması yapan gruba tepki gösterdi. Hakim Atlı, "3 yaşındaki çocuklar, polis ve askerler de öldürülüyor. PKK'ya neden tepki göstermiyorsunuz?" diyerek açıklama yapan gruba tepkisini dile getirdi. Gruptakilerin karşılık vermesiyle kısa süreli gerginlik yaşanırken, otomobiline binen Atlı, "PKK'nın maşası olmayın" sözleriyle tepkisini sürdürdü. Mahkeme başkanı Atlı'nın sözlerine tepki gösteren grup, açıklamanın ardından dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör destekçilerine hakimden sert sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN