Politik iklimi değiştirecekler

İzmir'de AK Parti ile CHP'nin il başkanları, kentin sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmek siyasi rekabeti nezaket çerçevesinde yürütmek ve diyalogları geliştirmek üzere anlaşma sağladı

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Politik iklimi değiştirecekler
AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, İzmir'de karşılıklı hakaretlerle gerilen politik atmosferi yumuşatmak için adım attı. Delican, yaklaşık iki ay önce bu göreve seçilen CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel'i çiçek ve çikolatayla makamında ziyaret etti. Kavgadan uzak durup birlikte çalışma ruhunu geliştirmek gerektiğini vurgulayan Delican şöyle konuştu: "İzmir'de yerelde CHP iktidar. Ülkede iktidarda olan AK Parti... İzmir'e dair ne proje varsa birlikte yapalım. Bakanımız Binali Yıldırım ile birlikte Ankara'da ne gerekiyorsa birlikte kol kola yapmaya hazırız. Başkan Aziz Kocaoğlu da geçen hafta yaptığı Ankara ziyaretinde bunları dile getirdi.

BELEDİYEYE SÜRPRİZ ÖVGÜ

Delican, belediyenin bazı hizmetlerini överek sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediyenin yaptığı Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Fuar alanı önemli katkı koyan yapılar. Raylı sistemde metro yatırımları ve dörtte bir daha ucuz olan tramvay İzmir'e yapılan doğru projelerdir. İzmir'in sorunları ulaşım, altyapı ve kentsel dönüşüm. Bunları polemiklerden uzak tutup daha önce yapmamız gerekirdi. Siyaset duruş ister. Duruşu olan insanlar da her zaman başarılı olurlar. 2004 yılında Ahmet Piriştina rahmetli olduğunda Yüksel il başkanıydı. Ben de büyükşehir meclis üyesiydim. O zaman 60 kişiyle önemli bir güçtük aday da çıkarabilirdik. Ancak o zaman başbakan olan şimdiki cumhurbaşkanımız 'İzmir'de CHP kazandı. Sandık bizim için her şeyin üzerindedir. Aday çıkarılmayacak' dedi. Yüksel de net bir duruş sergileyerek Kocaoğlu gibi önemli bir değeri keşfetti, çıkardı. Bu duruşlar siyasetin kazanımıdır ülkenin kazanımıdır." CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, "Hoşgeldiniz, şeref verdiniz, sizi burada görmek bizim için onur" diyerek, İzmir'deki siyasi rakibine nezaketle mukabele etti. Yüksel, bu ziyaretin önemli sonuçlar doğuracağına inandığını dile getirerek, şöyle konuştu:

BİR ADIM DAHA İLERİYE
"Siyaseti namusunuzla yapıyorsanız hizmet için yapıyorsanız gerçekten zordur, özveri isteyen bir iştir. O nedenle siyasetçilerin kim, nerede, hangi düşüncede siyaset yaparsa yapsın öncelikle siyaset kurumunun prestijinin yükseltilmesi gerekir... Coğrafyamızın sorunları var. Bölge, yangın yeri. 3 milyona yakın mülteci var. Çoğu İzmir'de... Ülkenin egemenlik haklarına saldırıda bulunan PKK terörünü lanetleyelim. Aynı zamanda da oradaki sivil halkın bundan zarar görmemesi için çaba gösterelim... Başbakanlık Ofisi'ne de gideriz. AK Parti'ye iade-i ziyarette de bulunuruz. Kentin sorunlarını konuşmak için de bir araya geliriz. Bir bakarsınız 'bu projeyi, dönemimizde birlikte uzlaşarak yaptık diyebileceğimiz örnekler bırakırız arkamızda'. Bu ziyareti bir adım ileriye taşıyacağız inşallah."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Politik iklimi değiştirecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN