Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarifeli seferlere de 6 bin dolar talep etti

'e turist getiren tarifesiz uçaklara verilecek desteği "son derece olumlu bulduklarını" belirten Demirtaş tarifeli uçaklara da bunun sağlanması için Bakan Yıldırım ve milletvekillerinden destek istedi

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Tarifeli seferlere de 6 bin dolar talep etti
Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Bakanlar Kurulu kararı ile İzmir'e turist getirecek tarifesiz uçak seferlerine 6 bin dolar destek verilmesinin olumlu olduğunu belirterek, "Ama bizim için yeterli değil. Mutlaka İzmir'e turist getiren tarifeli seferlere de aynı destek verilmeli" dedi. Demirtaş, 12 Şubat tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye'ye turist getiren A grubu seyahat acentelerine yakıt desteği verileceğini söyledi. Demirtaş, "Alanya-Gazipaşa, Antalya, Muğla Dalaman, Muğla Milas- Bodrum, havalimanlarına tarifeli ve tarifesiz, İzmir Adnan Menderes ve Kütahya Zafer havaalanlarına ise sadece tarifesiz (charter) turistik uçak seferleriyle turist getiren seyahat acentelerine, uçak başına 6 bin dolar yakıt desteği verilecek. Acil eylem planı açısından son derece olumlu bir karar" dedi.

TURİZMİN TOZUNU ATARIZ
İzmir açısından kararı "olumlu ama eksik" bulduklarını anlatan Demirtaş, "İzmir'e tarifeli- tarifesiz ayrımı olmadan tüm seferlerin bu destek kapsamına alınmasını istiyoruz" diye konuştu. Demirtaş, İzmir Adnan Menderes Havalimanı için tarifeli seferlerin de destek kapsamına alınması halinde sadece büyük hacimde turist getiren tur operatörlerinin değil, az sayıda olsa da turist getiren seyahat acentelerinin bundan yararlanabileceğini belirterek, "Ancak İzmir için, çoğunlukla Avrupa pazarından havayolu ile turist sağlayan kentimizde tarifeli - tarifesiz tüm seferlerin desteklenmesinin yanı sıra aynı zamanda sadece sefer başına değil, koltuk başına da destek verilmesi kentimiz turizmine büyük katkı sağlar. Uçak desteği koltuğa da verilirse İzmir kriz dinlemez, turizmin tozu atılır. İzmir'e çok büyük acenteler 10 binlerce turist getirmez, daha küçük acenteler getirir. Onlar desteklenmez ise turizmi geliştirmek için çabalarımız boşa gider. Ulaştırma Bakanımız ve İzmir milletvekillerinden bu konuda destek bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarifeli seferlere de 6 bin dolar talep etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN