Yürüyemeyen merdivenler

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Yürüyemeyen merdivenler

İzmir'deki 20 üst geçitte yürüyen merdiven ve asansörlerin çalışmadığını, yaşlıların zorlandığını belirten Doğan, "Bu basit sorunu çözemeyen bürokratlar, trafik sorununu nasıl çözecek" diye sordu

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin şubat ayı üçüncü oturumu Meclis Başkanvekili Sırrı Aydoğan başkanlığında yapıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, mecliste üst geçitlerin, bozuk asansör ve yürüyen merdivenlerini gündeme getirerek, vatandaşın bu hizmetten yararlanamadığını söyledi. Doğan, şöyle konuştu: "Kentin 20 ayrı noktasında yapımı biten üst geçitler hayal kırıklığı, ölü yatırım. Kentin en işlek metropol alanlarında kullanıma sunulan üst geçitlerimiz ölü yatırım halinde... Yürüyen merdivenlerden, çalışmayan asansörlerden dolayı yaşlılar ve engelliler bu hizmetten faydalanamıyor. Bu basit sorunu çözemeyen belediye bürokratları, kentin otopark ve trafik sorununu nasıl çözecek merak ediyoruz." Çözüm noktasında topun emniyete atıldığını dile getiren Bilal Doğan, "Belediyenin bu konuda üstüne düşen görevi yerine getirmesi lazım. Daha dayanıklı malzeme kullanılması gerekir. Yüklenici firmalar uyarılmalı. Yapımı devam eden üst geçitlerde de sıkıntılar var. Aylarca üst geçitler bitirilemedi. Yürüyen merdivenlerin ismi 'Vatandaşı yürüten merdivenler" oldu" dedi. Başkanvekili Sırrı Aydoğan ise, Doğan'ın eleştirilerine cevap vererek, "Bir ihale yasası var. Bu ihale yasasında bazen gecikme olabiliyor. Bazı asansör ve yürüyen merdivenlerin çabuk bozulmasında insanlarımızdan kaynaklı hatalar var. Bizler tabi bunları mazeret olarak kabul etmiyoruz. İnsanlarımızın hatalarını görmüyoruz. Size bu yapıcı eleştirilerinizden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TİRE HALİ KAPATILDI

Oturumda, AK Partili üyelerin "hayır" oylarına rağmen Tire Toptancı Hali'nin kapatılmasına oy çokluğu ile karar verildi. AK Partili Hakkı Durmaz, hali kapatmak yerine üretici ve tüketicinin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Meclis Başkanvekili Sırrı Aydoğan ise "Tire Toptancı Hali'nin kanuna uyan bir tarafını gösterin. Keyfi karar yok! Orada hiç dükkan yok, 4 tane işgaliye var. Bizim dayanağımız kanunlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürüyemeyen merdivenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN