Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin Balıkesir'i

"Benim Şehrim Balıkesir" sloganıyla Balıkesir'i, tüm ilçeleriyle birlikte ortak akılla geleceğe hazırladıklarını ifade eden Başkan Uğur, "Hedefim haftada 100 bin kişiyi kente getirmek" dedi

Giriş Tarihi: 17.2.2016
Geleceğin Balıkesir'i
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir'deki medya mensuplarıyla bir araya geldi. "Benim Şehrim Balıkesir" sloganıyla kentteki yatırımları anlatan Başkan Uğur, Çay Deresi projesinin tamamlanmasıyla birlikte Balıkesir'in bir cazibe merkezi haline dönüşeceğini ve haftada 100 bin kişinin kente geleceğini planladıkları söyledi. Bandırma'daki limanın bitmesiyle de kentin önümüzde 8-10 yıl içinde ihracat hacminin 20-30 milyar dolar seviyelerine ulaşacağını anlatan Başkan Uğur, "Bandırma Limanı, Türkiye'nin vizyonu olacak" diye konuştu.

AYVALIK DEĞER KAZANACAK
Projelerle ilgili Balıkesir'deki 20 ilçe belediye başkanı ile karşılıklı istişare ederek kararlar aldıklarını belirten Başkan Uğur, "Mart ayının 14'ünde 20 belediye başkanımızla birlikte MİPİM'e dünyanın en büyük gayrimenkul fuarına gideceğiz. MİPİM'e giderken Ayvalıkla ilgili kuruvazer liman projemizi maketimizle beraber götürüyoruz. Geçen yıl 9 metre, bu yıl 36 metrelik bir stant tuttuk" diye konuştu. 45 gün sonra 2'nci yıllarını doldurduklarını vurgulayan Başkan Uğur, "Bu sürede 20 ilçemize yaptığımız bir çok hizmetler var. Suyu akmayan Ayvalık'ta suları akıttık. Yakında ihaleye çıkacağımız Cunda köprüsü var. Ayvalık'ı bir dünya markası yapacağız" ifadelerinde bulundu. Parti ayırmaksızın Balıkesir'in her noktasına hizmet götürdüklerini belirten Başkan Uğur, "Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, büyük bir meydan istediğini söyledi. Bu meydanın olması için ise otogarın kalkması gerektiğini belirtti. Burasıyla ilgili proje çalışmaları başladı. Sındırgı'da ise yeni belediye binası tamamlanıyor. Bigadiç Belediyesi de bir meydan istiyor. Burasını da biz otoparkıyla modern bir meydan haline getireceğiz" dedi.

ÇAY DERESİ HIZLA İLERLİYOR
Çay Deresi Rekreasyon Alanı'nda şu an da 8 müteahhit çalıştığını ifade eden Başkan Uğur, şöyle devam etti: "Projenin ilk etabını ağustos ayında bitirmek istiyoruz. Hedefim her hafta en az 100 bin kişiyi çevre illerden Balıkesir'e getirmek. Balıkesirlileri de Bursa'ya İzmir'e göndermemek. Sabancı'ya verdiğimiz yerde 155 iş yeri açılacağı açık hava AVM'sine başlandı. Hilton yetkilileri de geldi ve yatırım yapıyorlar. Bunlar Balıkesir için önemli yatırımlar. Mayıs ayında da Çamlık rekreasyon alanının ihalesine çıkacağız. TUBİ- TAK, Bilim Merkezi projemizi onayladı. Öyle bir konumdayız ki, otoyolları, demiryolu, doğal gaz, her şey geliyor. TUBİTAK ile Balıkesir'deki deprem ile ilgili bir protokol yaptık. Onların başkanı geldiğinde geleceğin İstanbul'u Balıkesir dedi. Bizim de o zaman Balıkesir'i hazırlamamız lazım."

BASKİ'YE TEŞEKKÜR
BASKİ'nin de kurulduğu günden bu yana bir çok taktire şayan işler gerçekleştirdiğine dikkat çeken Başkan Uğur "Birçok ilçemiz için 11 tane arıtma tesisinin ihalesine çıkıyoruz. Bunların toplam değeri 125 milyon lira. Bunların finansman ve projeleri hazır. Hepsinin temelini Nisan'da atacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin Balıkesir'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN