Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege terörü lanetledi

Terör örgütlerinin alçakça ve kalleşçe saldırılarına Ege'nin çeşitli il ve ilçelerinden tepki yağdı. Belediyeler etkinliklerini iptal ederken, STK temsilcileri de hain saldırıyı kınayan mesaj yayımladı

Giriş Tarihi: 19.2.2016
Ege terörü lanetledi
Ankara ve Diyarbakır'da meydana gelen hain saldırılar, Ege Bölgesi'ndeki siyasiler, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve iş adamları tarafından kınandı. Egeliler; terörü, teröre destek verenleri, arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınadığını belirtirken, hükümetin PKK ve Suriye konusundaki politikalarına tam destek verdiklerini açıkladı. İzmir Barosu'na kayıtlı çok sayıda avukat, cübbelerini giyerek 'terörü lanetliyoruz' pankartı açıp ardından da oturma eylemi yaptı. İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, birlik ve beraberlik çağrısı yaparak terörü kınadıklarını ifade etti. Karşıyaka Belediyesi, Ankara'da yaşanan terör saldırısı nedeniyle, daha önce duyurusu yapılan tüm etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı. Torbalı Belediyesi önümüzdeki cumartesi gerçekleştirmeyi tasarladığı Atatürk Mahallesi meydan açılış törenini iptal etti. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, "Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman Ordumuzun yanındayız. Gün 'Ben Türkiye'yim deme günüdür' mesajıyla terör saldırılarını lanetledi.

İŞ DÜNYASI NE DEDİ

AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci: Ankara ve Diyarbakır'da meydana gelen hain saldırılarıda hayatını kaybeden TSK mensubu ve vatandaşlara Allah'tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Teröre karşı en büyük mücadelemiz; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi korumaktır.

"KALBİMİZ AĞRIYOR"

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş:
Kalbimiz ağrıyor. Şehitlerimiz, hayatını kaybeden vatandaşlarımız, yaralılarımız onar onar artıyor. Ama bu hain saldırıyı yapanlar şunu çok iyi bilmeli ki her saldırıda daha çok kenetleniyoruz ve hiç kimse, hiçbir örgüt ülkemizin bu bütünlüğünü bozamayacak.
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar: Hain pusularla şehit edilen askerlerimiz, polislerimiz ve masum vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı bu durum dayanılmaz bir hal aldı. Ankara'da gerçekleştirilen son saldırıda da elbette ki amacına ulaşamayacaktır. Şehitlerimize rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü: MÜSİAD olarak, Ankara'da ve Diyarbakır'da düzenlenen bombalı saldırıları şiddetle kınıyoruz. Şehitlerimize ve hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Yaşananlara karşı son derece duyarlı olmalıyız. Bilinmelidir ki terörün dili, dini, ırkı, mazereti olmaz. Geçmişteki fırtınaları nasıl atlattıysak bugün de atlatacağız. Milletimizin başı sağ olsun.
Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina: Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyor, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.
İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk: Cumhuriyetimizin kalbi, başkent Ankara'daki hain saldırı, hepimizi derinden sarstı. Üzüntümüz ve öfkemiz çok büyük. Bu hain saldırıyı düzenleyenler, asla hedeflerine ulaşamayacaktır. Bu saldırılar, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin birliğini bozamayacaktır.
Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat: Milletimizin birlik, dayanışma duygusuyla bu hain saldırının karşısında tüm gücüyle duracaktır.

SAĞDUYULU OLMALIYIZ

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman:
Birliğimize kasteden terörün arkasındakileri lanetliyor ve tüm uluslararası toplumu, özellikle Batılı müttefiklerimizi teröre karşı samimi, tutarlı ve kararlı bir cephe oluşturmaya davet ediyoruz.
EGOD Başkanı Mustafa İduğ: Terör saldırıları ne yazık ki insanlarımızı öldürmeye devam ediyor. Ankara'da ikinci kez böyle bir olayın yaşanması bizleri endişelendiriyor. Terör nereden gelirse gelsin lanetliyorum. Burada mesuliyeti olanlar bunun cezasını çekmelidir.
EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu: Şiddet ve terörü kınıyoruz. Ülkemizin önceliği güvenlik olmalı. Bütün partilerin bir araya gelerek bu soruna çözüm üretmesi gerekiyor.
EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya: Türkiye savaş ortamına çekilmek isteniyor. Ortak hareket etmeliyiz. Hepimiz aynı gemideyiz. O gemi batacak olursa hepimiz etkileniriz. Artık senin, benim şehrim yok. Hatta senin, benim ülkem bile yok. Dünya birbirine entegre. Beraber hareket edilmez ise terör tüm dünyayı etkileyecektir. Hiçbir siyasi düşünce insanlığın geleceğinden daha önemli değildir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege terörü lanetledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN