Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaos bekleyenlere cevap Balıkesir'den

Airbus ve Boeing'e parça üreten PD Grup Balıkesir'e 300 milyon avroluk yatırım yapacak. Sanayi Odası Başkanı Uğur, bu kararın ülkenin önünü kesmek isteyenlere cevap olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Kaos bekleyenlere cevap Balıkesir'den
Avrupa'nın önde gelen uçak ve otomobil malzemeleri üreticisi PD Grup, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ne 300 milyon avroluk yatırım yapacak. 200 dönüm arazi üzerine kurulacak fabrikada 300 milyon avroluk yatırım ile Airbus ve Boeing uçaklarının iç malzemeleri savunma sanayisinde kullanılan elektrikli otomobillerin malzemeleri üretilecek. PD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Jugel ve Türkiye Koordinatörü Ogün Fırat, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ve Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ile bir araya gelerek incelemelerde bulundu. Mercedes 'in kurucularından, Gottlieb Daimler'in torunlarından, PD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Preiss Daimler, Balıkesir'e yatırım için kararlı olduklarını belirtti. Amaçlarının, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi de bir kompozit, fiberglas, polyester üretim vadisi oluşturmak olduğunu belirten Jugel, kendi yatırımları ile birlikte Türkiye'de ki birçok müşterilerinde hammaddeye yakın olmak adına Balıkesir'e yatırıma geleceklerini beklediklerini söyledi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, dünyada ve bölgede siyasi sıkıntıların olduğu bir dönemde, Daimler ailesinin Balıkesir'e yatırım kararı almasını çok anlamlı bulduklarını belirterek, "Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlere inat biz var gücümüzle çalışıyoruz. Hükümetimize güveniyoruz ve bu sıkıntılı günlerin geçici olduğuna inanıyoruz. Ülkemizde istikrarı bozmak isteyenlere, bugünkü Daimler ailesinin Balıkesir ziyareti bir cevap olmuştur. İş dünyası ve sanayiciler olarak, ülkemize ve bölgemize gelecek her türlü yatırımın hizmetkarı olacağız. PD Grup dünyanın önde gelen fiberglas üreticisi olarak Balıkesir' i seçmiştir. Amacımız, PD Grup yatırımı ile birlikte, Balıkesir Organize Sanayi'ni bir fiberglas ve kompozit kümelenme bölgesi haline getirmektir. Ayrıca, Airbus uçaklarının camlarının ve Mercedes, BMW gibi otomotiv devlerinin yedek parçalarının Balıkesir'de üretilecek olması bizler için ayrı bir gurur kaynağı olacaktır. Kümelenme yatırımları bittiğinde, yaklaşık 15 bin kişilik istihdam sağlanacağını beklemekteyiz" şeklinde bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaos bekleyenlere cevap Balıkesir'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN