Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanın istifası göstermelik çıktı!

Çiğli Belediyesi'ndeki işinden ayrıldığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu'nun, 1 ay dışarıda bekledikten sonra çok daha yüksek maaşla yeniden belediyede işe başladığı belirlendi

Giriş Tarihi: 25.2.2016
Başkanın istifası göstermelik çıktı!
Çiğli'de Kasım 2015'te CHP İlçe Başkanlığı'na seçildikten sonra gelen tepkiler üzerine belediyedeki işinden ayrılan Zeynel Mertoğlu'nun 21 Aralık 2015'te daha yüksek maaşla yeniden göreve başladığı belirlendi. İşten çıkmadan 1 ay önce 2 bin 988 lira maaş alan Mertoğlu'nun, yeniden işe başlayınca aylık ücreti 5 bin 112 lira oldu.

AYRILDIĞINI SÖYLEMİŞTİ
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, katıldığı bir radyo programında Mertoğlu ile ilgili, "Belediye başkanı ile ilçe başkanı arasına nifak sokmaya çalışıyorlar. İlçe başkanı belediye çalışanıydı. 'İlçe başkanı belediyede mi çalışır' diye ekmeğinden ettiler. Belediyede çalışan milletvekili adayı oluyor da ilçe başkan adayı olamıyor mu? İlçe başkanı olmak için illa özel sektörde mi çalışmalı. Belediye çalışanı işçi sayılmıyor mu?" diye konuşmuştu. 24 Kasım 2015'te adaylık açıklaması yaptığı gün belediyeden istifa ettiğini açıklayan Mertoğlu, çalışmaya başladıktan 9 gün sonra 30 Aralık 2015'te çıktığı radyo programında "Belediyeden istifa ettim. Şu an çalışmıyorum. İstanbul'da ailemden kalan 5 adet daire var. Onların kira geliriyle geçiriyorum" demişti. Egeli Sabah'a konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Serkan Karatekin, mevkidaşı Mertoğlu'nu istifaya çağırdı. Siyasi olarak ilçe başkanlığının belediye başkanının üzerinde bir mevki olduğunu vurgulayan Karatekin, "Mertoğlu'nun işe gitmeden para alması etik değil. Ortaya çıkan belge Sayın Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın ve Zeynel Mertoğlu'nun yalan söylediğini ortaya çıkardı. Zeynel Mertoğlu'nun patronu Hasan Arslan. Tersi bir durum söz konusu. Başkanın inandırıcılığı da kalmadı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanın istifası göstermelik çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN