Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaç katliamına tepkisiz kaldılar

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Ağaç katliamına tepkisiz kaldılar

Gezi Parkı'ndaki birkaç ağaç sökülüp taşındı diye ortalığı ayağa kaldıranlar, Büyükşehir'in Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda tramvay projesi için onlarca ağacı sökmesine sessiz kaldı

Taksim'in yayalaştırma projesi kapsamında, Gezi Parkı'ndaki birkaç ağaç sökülüp taşındı diye ortalığı ayağa kaldıranlar, Büyükşehir Belediyesi'nin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda güpegündüz kentin simgesi onlarca ağacı sökmesine ses çıkarmadı. İzmir'de yaşanan bu olay, Gezi Parkı eylemleri sırasında Mehmet Ali Alabora'nın "Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel" şeklinde attığı tweeti doğruladı.

KÖK PARÇALARI KALDI
İzmir'de Kordon ve Karşıyaka sahilinden sonra kentin gözde yerlerinden biri olan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki kentin simgesi çoğunluğu palmiye olan onlarca ağaç İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan tramvay projesine kurban gitti. Sahil Bulvarı'ndaki farklı boylardaki ağaçlar Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sökülmeye başlandı. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda İzmir Kıyı Tasarım Projesi kapsamında yaya ve bisiklet kullanımına açık kıyı yol ve deniz arasındaki kesimde başlayan düzenlemelerin ardından, Mithatpaşa Parkı önünde yolun bin 150 metre yer altına alınması ve üzerinin 42 bin metrekare büyüklüğünde meydan olarak düzenleneceği projeyle devam eden değişim Konak tramvayı projesiyle eski günlerini şimdiden aratmaya başladı. Gidiş geliş üç şeritli yolun her iki yanına dördüncü şerit olarak eklenecek tramvay hattı bu değişimin en önemli faktörü olmaya başladı. Tramvay hattı yol kenarlarındaki çim zeminin bulunduğu yere inşa ediliyor. Dördüncü şeridi oluşturmak için kullanılacak alan nedeniyle orta refüj ağaçlar söküldükten sonra asfaltlanıp yol haline getiriliyor. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın, İzmir Hava Eğitim Komutanlığı'ndan başlayarak 16 sokak ile kesiştiği noktaya kadar olan kısımdaki ağaçlar geçtiğimiz günlerde sökülerek taşındı ve orta refüj asfaltlanarak şimdiden yola dönüştürüldü. Önceki gün ağaç söküm işlemlerine devam eden ekipler Sahil Bulvarı ile 16 sokağın kesiştiği noktadan Göztepe Spor Kulübü binası önüne kadar caddenin ortasındaki ağaçları söktü. Sökülen ağaçlardan bazılarının kök parçalarının orta refüjde kalması, ağaçların dikileceği yerde tutup tutmaması konusunda akıllarda şüphe uyandırdı. Önceden açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri buradan sökülen ağaçların kentin farklı bölgelerine dikileceğini belirtirken, orta refüjdeki ağaçlardan birinin kökünden koparıldığı fotoğraf karelerine yansıdı. Taksim'in yayalaştırma projesi kapsamında, Gezi Parkı'ndaki birkaç ağaç sökülüp taşındı diye ortalığı ayağa kaldıranlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından güpegündüz onlarca ağacı sökmesine ses çıkarmadı. İzmir'de yaşanan bu olay, Gezi Parkı eylemleri sırasında Mehmet Ali Alabora'nın "Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel" şeklinde attığı tweeti doğruladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaç katliamına tepkisiz kaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN