Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e TKDK müjdesi

Giriş Tarihi: 4.3.2016
İzmir'e TKDK müjdesi

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan'ın girişimleriyle TKDK İzmir İl Koordinatörlüğü İzmir'de kuruluyor. Kalkan, "Gelen kaynaklar, kırsal kalkınmayı destekleyecek" dedi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 42 ilden sonra İzmir'de kuruluyor. Kırsal alanlarda yaşayan vatandaşların gelir düzeylerinin yükseltilmesi, köyden kente göçün önlenerek, tarımsal işletmelerin modernizasyonu ve kırsalda sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasını amaçlayan kurum İzmir'de kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımıza destek olacak.

"DESTEK SAĞLAYACAK"
AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan'ın girişimleriyle İzmir'de koordinatörlük açacak olan kurum sadece tarım ve hayvancılık değil, gıda sanayi ve turizm gibi geniş bir alanda yatırımların desteklenmesi ve teşvik edilmesini sağlayacak. Ulusal kalkınma plan, program ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler ile Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakların, kırsal kalkınmayı destekleyeceğini belirten Kalkan, "Hemşehrilerimizin kurumdan istifade etmeleri kentimizin gelişimine ciddi boyutta destek verecektir" dedi. İzmir İl Koordinatörlüğünün kentimizde kurulmasıyla tarım ve hayvancılık ile uğraşan hemşerilerimize büyük avantajlar sağlanacağının altını çizen Kalkan, "İzmir'imiz tarihten bugüne ülkemizin sanayi ve ticaret merkezleri arsındadır. Kırsal alanda yaşayan hemşerilerimizin refah seviyesinin yükseltilmesi, ekonomik anlamda ciddi bir istihdam yaratılması, tarım ve sanayi sektöründeki işletmelerin daha modern ve üretken hale gelmesi açısından oldukça önemlidir. Bizde kurumun çalışmalarını yakından takip edeceğiz. Hemşerilerimiz her zaman en iyisini hak ediyor. Bizde İzmir için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Kurumun İzmir İl Koordinatörlüğü için gereken katkıyı sağlayarak çalışmalarının da takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e TKDK müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN