Bakanlar Kurulu İzmir'de toplanacak

Bu akşam 'Türkiye-Yunanistan İş Forumu'na katılmak için İzmir'e gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, çarşamba günü Başbakanlık Ofisi'nde Bakanlar Kurulu'nu toplayacağı öğrenildi

Giriş Tarihi: 7.3.2016
Bakanlar Kurulu İzmir'de toplanacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu saat 21.30'da Brüksel'den İzmir'e gelecek. Seçimden sonra ilk kez kente gelecek olan Başbakan Davutoğlu, parti teşkilatları tarafından karşılanacak. Davutoğlu, yarın Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Dış Ekomomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından Ege İhracatçı Birlikleri işbirliğiyle 13.30- 18.30 saatleri arasında Swissotel'de düzenlenecek "Türkiye Yunanistan İş Forumu"na katılacak. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da, 11 bakanı ile birlikte İzmir'e gelecek. Yunanistan'dan gelecek her bakanın, Türkiye'deki karşılığı olan bakanlar da zirveye katılacak. Türk-Yunan İş Konseyi'ne birlikte katılacak olan Davutoğlu ve Çipras'ın başkanlık edeceği zirveden; iki ülkenin ilişkilerini pek çok alanda geliştirecek adımlar çıkması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Çipras, Başbakanlık Ofisi'nde ikili görüşmelerde de bulunacak.

İZMİR'E VERİLEN ÖNEM
Günün tamamında Yunanistan heyetini ağırlayacak olan Davutoğlu'nun, 9 Mart Çarşamba günü İzmir'de Başbakanlık Ofisi'nde Bakanlar Kurulu'nu toplayacağı belirtildi. Davutoğlu, ofisin 24 Mayıs 2015 tarihinde yaptığı açılış töreninde, "Bu ofisin açılmasıyla İzmir'e verdiğimiz önemi göstermenin yanında, Akdeniz ve Avrupa ufkumuzu da göstermiş oluyoruz. Bundan sonra fırsat buldukça ve bu fırsatları sık sık bulacağıma inanıyorum, bazı resmi toplantılarımızı İzmir'de yapacağız. Bazı resmi ağırlamalarımızı İzmir'de yapacağız. Bazen gerektiğinde bakanlarla toplantılarımızı da İzmir'e taşıyacağız. Bu karar ülkemizin perspektifi, İzmir'e verdiğimiz önemi göstermek bakımından çok önemli" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu İzmir'de toplanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN