10 parmağında 10 marifet var

İzmir'in kadın İl Sağlık Müdürü Ayhan İzzettinoğlu, ambulans kullanıyor, ileri derecede işaret dili, Arapça ve İngilizce biliyor. Ayrıca rallilere de katılıyor

Giriş Tarihi: 9.3.2016
10 parmağında 10 marifet var
ZEKANIN CİNSİYETİ YOK
Irak'ın Kerkük kentinde dünyaya geldikten sonra hayatını Türkiye'de sürdüren, tıp eğitiminin ardından, çeşitli görevlerde yer aldıktan sonra geçen yıl İzmir İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Ayhan İzzettinoğlu'nun adeta 10 parmağında 10 marifet var. Ralli yapıp, ambulans, drone ve iki kişilik bisiklet kullanabilen Dr. İzzettinoğlu, ileri derecede işaret dili, Arapça ve İngilizce biliyor. Dr. İzzettinoğlu, "Zekanın, becerinin cinsiyeti yok. Kadın her alanda başarılı olur" dedi.

YARIŞ PİSTİNE DE ÇIKTI

Kocası da doktor olan Dr. İzzettinoğlu'nun oğlu da kendi izlerinden yürüyor. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni başarıyla bitirip Sağlık Bakanlığı bünyesinde ülkenin farklı noktalarında görev yapan Dr. İzzettinoğlu, 2012 yılında İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ndeki etkinlikte yarış piste çıkan İzzettinoğlu, "Kadınların ralli yapabileceğini gösterdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 parmağında 10 marifet var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN