Liman Projesi için başbakanlar devrede

Giriş Tarihi: 10.3.2016
Liman Projesi için başbakanlar devrede

Bandırma'ya yapılacak liman ve sanayi tesislerinin Türkiye'nin vizyon projesi olduğuna dikkat çeken Uğur, konuyu Başbakan Davutoğlu ile Hollanda Başbakanının da takip ettiğini bildirdi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir'in Bandırma ilçesinde devam eden çalışmaları ve yatırımlar hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı'nın da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Uğur, şeffaf bir yönetim anlayışıyla, istişareyi esas alarak, planlı ve doğru adımlarla Balıkesir'i ve ilçelerini yarınlara taşımak için çalıştıklarını söyledi. Kamuoyunda heyecan uyandıran Bandırma Limanı ve organize sanayi projesinin 50 milyar lira hacimli dev bir yatırım olacağına dikkat çeken Uğur, "Rotterdam Limanındaki inceleme gezimizde gördüğüm bir şey beni gururlandırdı. Port Of Rotterdam'ın dünyada işlettiği 5 büyük liman var, değişik ülkelerde. Oradaki haritada bir noktayı da Bandırma işaretliydi, bu gerçekten gurur verici. Söz konusu liman çevreye son derece önem veren, sahilinde insanların eğlendiği, spor yaptığı, denizinde balıkların yüzdüğü, temiz sanayinin olduğu bir yapı" dedi.

CAZİBE MERKEZİ

Port Of Rotterdam CEO'su ile iyi niyet protokolü imzaladıklarını hatırlatan Uğur, şöyle devam etti: "Bandırma Liman projesi Hollanda Başbakanının gündeminde. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu da ilgili Bakanlarımıza konuya ilişkin talimat verdiler. Bandırma Liman projesi Türkiye'nin de bir vizyon projesidir. Tabi bununla ilgili şeffaf yönetim anlayışımız sürüyor. Bandırma'daki liman projesi 50 katrilyon liralık büyük bir iş. Öyle üç, beş günde bitecek bir şey değil. Burası Erdek ve Gönen'i de içine alarak Türkiye'nin vizyonu olacak bir bölge haline gelir, büyük bir cazibe merkezi olur. Biz Balıkesir'in, Bandırma'nın ekmeğini büyütelim, iş hacmini genişletelim istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liman Projesi için başbakanlar devrede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN