Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne ve babasını anlatırken ağladı

Girişimci Kadınlar Zirvesi'nde kürsüye çıkan Bakan Sema Ramazanoğlu, kıt imkanlara rağmen kendisini ve kardeşlerini yetiştiren babasından ve annesinden söz ederken gözyaşlarını tutamadı

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Anne ve babasını anlatırken ağladı
Denizli'deki Girişimci Kadınlar Zirvesi'ne katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, konuşması sırasında ailesini ve üç kız kardeş olarak kısıtlı imkanlarla eğitim almalarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı, konuşmasını tamamlayamadan kürsüden indi. Ramazanoğlu, Denizli'nin mütevazı bir mahallesinde yokluklar içerisinde yetiştirildiklerini anlatırken, "Babam idealistti. Bize okumamız gerektiğini söylerdi. Ben Tıp Fakültesi'ni kazanıp kardeşlerime rol model oldum. Arkamdan gelen kardeşim Selma Aliye Kavaf, Türkiye'nin en iyi hukuk fakültesini kazandı ve Denizli'in ilk kadın bakanı oldu. Yokluk ve zorluklar içerisinde beni ve iki kız kardeşimi yetiştiren anne ve babama çok teşekkür ediyorum. Allah rahmet eylesin. Yetiştirdikleri 3 kız evladından 1'i doktor, 1'i öğretim görevlisi diğeri de sosyal bilimler okudu. Allah onlardan razı olsun. Yetiştirdikleri 2 kızı bu ülkenin yönetiminde söz sahibi oldu. Başarımızda onların emeği büyüktür" dedi. Gözyaşlarını tutamayan Ramazanoğlu, daha sonra kürsüden indi. Girişimci Kadınlar Zirvesi'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, kürsüden erken indiği için, zirveyle ilgili bakanlıktan yazılı açıklama yapıldı. Bakan Ramazanoğlu, güçlü medeniyetin inşasının bilgi ve cesaretle hareket eden girişimci kadınlarla birlikte gerçekleştirileceğini belirterek, "Kadın, evde, fabrikada, tarlada, iş hayatımızda büyük fedakarlık örneği gösteren, sevginin ve merhametin adıdır. Kadın ailenin, toplumun yapı taşı olduğu kadar aydınlanmanın ve gelişmenin de öncüsüdür. Kadın olmadan yeni bir medeniyet inşa etmek mümkün değildir" dedi.

ŞİDDETE SIFIR TOLERANS
Tarım Fuarı açılışında da İzmir Kemeraltı'nda bir esnafın Suriyeli çocuğa yönelik şiddetine ilişkin soru üzerine Bakan Ramazanoğlu, görüntüleri izleyince büyük üzüntü duyduğunu belirterek "Polis ekipleri bu olayla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Biz de olayın takipçisiyiz. Şu ana kadar çocuğa ulaşamadık. Ailesi olup olmadığını bilmiyoruz. Kimsesiz bir çocuksa biz hemen sahipleniriz. İlgili kurumlarımızda bakımını üstleniriz. Şiddeti toleransımız sıfır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne ve babasını anlatırken ağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN