Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dikmen’in tutumu İGC’nin saygınlığına zarar veriyor

Cemiyetin 6 yönetim kurulu üyesi, Başkan Dikmen’i “İGC ve 9 Eylül Gazetesi’nin zarar ettiği gerçeğini inkar etmekle” suçladı

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Dikmen’in tutumu İGC’nin saygınlığına zarar veriyor

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nde (İGC), Başkan Misket Dikmen'e kazan kaldırarak, olağanüstü genel kurul kararı alan 6 yönetim kurulu üyesinin imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, çarpıcı bilgilere yer verildi.
Dikmen'in "İGC'nin ve 9 Eylül Gazetesi'nin zarar ettiği gerçeğini inkar ettiği" öne sürülen açıklamada verilen bilgilere göre, İGC'nin 2015 yılı geliri toplam 778 bin TL. Aynı dönemde gider ise 1 milyon 47 bin TL oldu.
Cemiyet'e ait araçların satışından elde edilen 92 bin TL de gelir hanesinde gözüküyor. Dolayısıyla 2015 yılında zarar 360 bin TL'yi buluyor. İGC'nin bir iktisadi teşekkülü olan 9 Eylül Gazetesi'nde bu yılın ilk iki ayındaki zarar 144 bin TL... 9 Eylül Gazetesi'nin İGC'ye 29 Şubat 2016 tarihi itibariyle 1 milyon 184 bin TL borcu bulunuyor... Paylaşan verilerin ardından, "İşin daha acı tarafı bu kadar büyük zarara, bizim bütün uyarı ve önerilerimize rağmen ağır sorunların yaşandığı bir dönemde gazetecilikle ilgili neredeyse hiçbir faaliyetin yapılmamış olması" denildi.

BELİRLİ ODAKLARA HİZMET
Ayrıca, "Çok sayıda gazetecinin işsiz kaldığı bir dönemde 9 Eylül Gazetesi meslektaşlarımıza beklenen desteği veremedi. Gazetecilerin Gazetesi olması nedeniyle örnek bir habercilik sergilemesi beklenen 9 Eylül Gazetesi'nin belirli odaklara hizmet algısı oluşturan ve evrensel gazetecilik ilkelerinden uzak yayın politikası nedeniyle İGC'nin saygınlığı ve kurumsallığı tartışılır hale geldi" ifadelerine açıklamada yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikmen’in tutumu İGC’nin saygınlığına zarar veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN