Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'in iradesine saygı duyuyoruz

Giriş Tarihi: 20.3.2016
İzmir'in iradesine saygı duyuyoruz

AK Parti İzmir Milletvekili Sürekli, kentteki her üç kişiden birinin kendilerine oy verdiğini, birinci parti olamasalar da tablonun CHP'nin ülke genelindeki durumuna hiç benzemediğini dile getirdi

Egeli Sabah'ı ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. İzmir'de AK Parti'nin seçmen tabanının bulunmadığı ve çok az oy aldığı yönündeki algının, gerçekle bağdaşmadığını ifade eden Sürekli, tabloya bakıldığında kentteki her üç kişiden birinin kendilerine oy verdiğinin görüleceğini vurguladı. Sürekli, dolayısıyla AK Parti'nin İzmir'deki durumunun, Türkiye genelindeki CHP'nin durumuyla birbirine benzemediğini ifade etti. İzmir'de birinci parti olamadıkları için başkaları gibi seçmeni suçlamadıklarını anlatan Sürekli, "Biz onlardan farklıyız. İzmir'deki iradeye saygılıyız. Ama gerçekleri anlatacağız ve mevcut iktidarın hizmetlerini İzmir'e getirmeye devam edeceğiz" dedi.

GENÇ BİR EKİBİMİZ VAR
Halk günü ile vatandaşın yanında olduklarını ve dertlerini dinleyerek çözmeye çalıştıklarını belirten Sürekli, "İnsanlar ilgi bekliyor. AK Partili vekiller olarak vatandaş ile bir araya gelmek için çaba gösteriyoruz. Vatandaşlar genellikle iş istiyor. Özel sektörde arz var. Vatandaşlarda da talep var. Arz ile talebi birleştireceğiz" diye konuştu. AK Parti İzmir İl Teşkilatı olarak genç bir ekibe sahip olduklarını dile getiren Sürekli, "AK Parti İzmir vekillerinin büyük çoğunluğu parti tabanından gelen kişiler. İzmir'de yüzde 37'lik bir oy potansiyelimiz var. Seçimde 1 milyon oy aldık. O yüzden, İzmir'e haksızlık etmemek lazım. 35 Projemiz devam ediyor" dedi.

STATLARDA TOP BİZDEN ÇIKTI
İzmir'de yapılacak statlar için artık topun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nda olduğunu belirten Sürekli, "Statlar için çalışmalarımızı yaptık. Karşıyaka Stadı'nda çalışmalar başladı fakat inşaatlar açılan davalar ile durduruldu. Bizim Karşıyaka ve Göztepe'ye 2 butik stat sözümüz vardı. Ama Aziz Bey, futbol terimiyle anlatılacak olursa topu taca atıyor. Kendisinin icraat yapmak gibi bir niyeti yok. Proje üretmiyor. Körfezin temizlenmesi için ÇED raporunu bahane etti. ÇED raporu zorunluluğundan önce kendisi neden bu çalışmaları yapmadı?" dedi. Sürekli, İzmir'deki Hükümetin projelerin devam ettiğini, körfezdeki tüp geçit projesine desteğin giderek arttığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in iradesine saygı duyuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN