Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kana doymayanlara 'adaletli' diyen kafa!

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Kana doymayanlara 'adaletli' diyen kafa!

İzmir'de CHP'nin Belediye Meclis Üyesi Akgül, Ankara'daki terör saldırılarında can veren masum insanlar "farklı kesimlerden" diye, eylemi gerçekleştirenlerin "adaletli" davrandığını savundu

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamdullah Akgül'den akıl almaz sözler...Facebook'ta "Hükümete açık mektup" başlığı ile br metin paylaşan Akgül'ün kullandığı "Adalet mevhumunuz (mefhum demek istiyor) ölmüş. Terör örgütü bile sizden adaletli davranıyor. Çünkü hayatını kaybedenler arasında her kesimden insan var" biçimindeki ifadeler infiale yok açtı. Meclis toplantısında AK Partili Kemal Büyükkesim, söz konusu ifadeleri okumak isteyince oturumu yöneten Başkanvekili Sırrı Aydoğan "Burası yeri değil. Dışarıda basına açıkla" diyerek skandal sözlerin okunmasına engel olunca gerginlik yaşandı. CHP'li üyeler de söz konusu yazıda geçen kan dondurucu ifadeleri tasvip etmediklerini belirtmek yerine AK Partililerle söz dalaşına girip, skandalı görmezden geldi. Büyükkesim, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partiye böyle bir insanın yakışmıyor. Gün, birlik beraberlik günüdür. El birliği ile terörü kınamalı, teröre destek çıkan kelimelerden, sözlerden ve paylaşımlardan kaçınmalıyız. Bu arkadaşımız belediye meclis üyesi, sorumluluk sahibi bir insandır. Yaptığı ceza kanununa göre de suçtur. Bunu hukukçu arkadaşlarımız mutlaka değerlendirecektir" diye konuştu.

NEFRETLE KINIYORUM
Terörün İstiklal Caddesi'nde çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirten Büyükkesim, "Terörün dini, dili, ırkı, mezhebi olmaz. O saldırılarda hayatını kaybedenlerin hepsi bizim kardeşlerimiz, bizim insanlarımızdır. O kanlı eylemleri gerçekleştirenler haindir, Terörün amacı bellidir. Amaç ülkeyi kaos ortamına sürüklemek ve istikrarsızlaştırmaktır. Bu arkadaşımız 'Terör örgütü sizden daha adaletli davranıyor' diyor Bu ne demektir, böyle bir şey olabilir mi?" diye konuştu. Büyükkesim, CHP'nin iç problemlerine karışmalarının söz konusu olamayacağını belirterek, "Ama ben inanıyorum ki CHP, bu arkadaşımız hakkında gerekli disiplin sürecini başlatacaktır. Ben bu arkadaşımızı yaptığı paylaşımdan ötürü nefretle kınıyorum. Gün, birlik beraberlik olma günüdür. İnşallah bu terör illetini el birliği ile yeneceğiz. Bu süreçte CHP'lisi MHP'lisi, AK Partilisi herkes, teröre karşı tek yumruk olmak zorundadır" diye konuştu. CHP'li Hamdullah Akgül'ün, söz konusu metni kaldırdığını anlatan Büyükkesim, "Büyük tepki aldı ki bu paylaşımı kaldırmış. Böyle bir aymazlık, böyle fikir yoksunu bir insan olabilir mi? Yaptığı paylaşımda 'Hükümete açık mektubumdur. İstifa etsin' diyor. Dünyanın neresinde terör olayından dolayı hükümet istifa etmiştir? Fransa'da terör saldırısı oldu. Tüm Fransa tek vücut oldu. Amerika'da 11 Eylül olayları yaşandı. Ne oldu? Bu arkadaşımız belediye meclis üyesidir. Bu paylaşımı ile teröre hizmet etmiş, onların ekmeğine yağ sürmüştür" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kana doymayanlara 'adaletli' diyen kafa!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN