Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre karşı tek yürek

Hotar, İzmir’deki toplantıda, “Ben, sen, o” değil, “Biz” düsturuyla teröre karşı durulması gerektiğini belirtti. Delican, İzelman’daki “PKK yanlıları” konusunda Kocaoğlu’nu uyardı

Giriş Tarihi: 21.3.2016
Teröre karşı tek yürek

AK Parti İzmir il Teşkilatı'nın, alçakça düzenlenen terör saldırılarını lanetlemek, birlik ve beraberlik mesajı vermek için düzenlediği toplantı Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar'ın öndeliğinde Kaya Termal Otel'de yapıldı.
"Teröre karşı tek yürek" adı verilen toplantıya İzmir Milletvekilleri Hüseyin Kocabıyık, Kerem Ali Sürekli, Mahmut Atilla Kaya, Necip Kalkan, Hamza Dağ, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile eski Şanlıurfa Milletvekili Mazhar Bağlıca, AK Partili Belediye Başkanları ile çok sayıda basın kuruluşu temsilcisi katıldı.

MUHALEFETTEN YÜZ BULDULAR
"İçinden geçtiğimiz süreçte 'ben, sen, o' diye ayrışmadan 'biz' diyerek tek vücut olmamız gerekiyor" mesajı veren Hotar, terörün bitirilmesi konusunda AK Parti Hükümeti'nin attığı adımları hatırlatarak şöyle konuştu: "Bu adımlara rağmen terör unsurları amaçlarının hak ve özgürlük olmadığını gösterdiler, kanlı eylemleri de bunu göstermektedir. Bölücü terör örgütü, ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen muhalefetten de yüz bularak saldırılarına yeniden başladı. Muhalefetin bu memleketinin kalkınması, gelişmesi, birlik ve beraberliği gibi bir derdi yoktu. İdeolojilerinin Kürtlerin haklarını korumak olduğunu ileri sürerek sözde mücadelelerine hain saldırılarla devam ettiler. Hangi insan, hangi ideoloji ve hangi toplumsal çıkar bir masumun ölümüyle kendi haklarının geri geleceğine inanır ki? " Hotar, Türkiye'nin AK Parti iktidarlarıyla birlikte bölgede ve dünyada sahip olduğu söz hakkını kaybetmesi için çalışan odaklara bu fırsatı vermeyeceklerini belirterek, "İnsani değerleri, gelenek ve göreneklerimizi, kutsallığı yeniden ön plana çıkaracağız. Türkiye'deki terör esasında iç kaynaklı değildir. Toplumda var olan sosyolojik bloklar arasında kanlı bir çatışma yoktur" dedi.Necip Kalkan, "Ey çapulcular koskoca Güneydoğu'yu size bırakacağımızı mı sanıyorsunuz? Terör örgütü yandaşlığının örtüsü olamaz" dedi.
Atilla Kaya ise son dönemdeki Türkiye Cumhuriyeti karşıtı tutumunu "Türkiye teslim" başlıklı manşetiyle daha da ileriye taşıyan Cumhuriyet Gazetesi'ne tepki göstererek "CHP'nin bu kadar oy aldığı bir ilde CHP'nin Cumhuriyet'i koruyan bir çizgiye çekilmesi için İzmirliler'e çağrı yapıyorum. Bu beladan hep birlikte kurtulacağız" diye konuştu.
İl Başkanı Bülent Delican da Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na uyarılarda bulundu. İzelman'ın PKK yuvası haline geldiğini vurgulayan Delican, "İzelman kadrolarındaki vatansever işçiler rahatsız oluyor.
Aziz Kocaoğlu'nun bu konuya el atması gerekir' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı tek yürek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN