Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzay ve havacılıkta İzmir bölge lideri

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Uzay ve havacılıkta İzmir bölge lideri

Conway Inc’in raporunda İzmir, stratejik sektörlerde Doğu Avrupa ve Orta Asya’nın en rekabetçi beş şehri arasına girmeyi başardı

Altmış yılı aşkın süredir düzenli olarak yayınlanan Site Selection Magazine dergisinin yapımcısı Conway Inc'in Dünyanın En Rekabetçi Şehirleri Raporu'na göre İzmir 2015 yılında belirli sektörlerde Doğu Avrupa ve Orta Asya'nın en rekabetçi ilk 5 şehri arasında yerini aldı. Rapora göre İzmir, Uzay ve Havacılık sektöründe Doğu Avrupa ve Orta Asya'nın en rekabetçi şehri...
Kimya ve Enerji sektörlerinde ise 3. sırada. Raporda, İzmir'in gelecek 5 yılda yüksek büyüme sergileyeceği ön görülüyor ve Türkiye'nin ikinci en büyük ticaret merkezi olması bekleniyor.

TESADÜF DEĞİL
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban rapor ile ilgili olarak "İzmir'in yatırım ortamının sunduğu fırsatlar ve her geçen gün artan yeni yatırımlar ile dünyada rekabetçi gücünü artırmaktadır.
Yatırım alanında dünyanın en önemli yayınlarından biri olarak kabul edilen Site Selection Magazine'in yapımcısı Conway'in bu raporunda İzmir'in özellikle sektörel kümelerinin de olduğu Havacılık ve uzay ile Kimya sektörlerinde en rekabetçi şehirlerden biri olarak öne çıkması tesadüf değildir" dedi.
Yılmazçoban, yenilenebilir enerji sektöründe de İzmir'in öne çıkmasının yatırımlar çekilmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti.
Yılmazçoban, her 3 sektörde Budapeşte, Moskova, Wroclaw gibi önemli şehirlerin geride bırakılmasının yatırımcılar nezdinde çok dikkat çekici olduğunu vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzay ve havacılıkta İzmir bölge lideri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN