Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatansever işçilerin rahatsızlığını söyledik

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Vatansever işçilerin rahatsızlığını söyledik

İzelman’daki “PKK yanlısı yapılanmaya” dikkat çekmesinin ardından gelen eleştirilere cevap veren Delican, “Bilmiyormuş gibi kim olduğunu soruyorlar. CHP, İzmir’de başka Ankara’da başka” dedi

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İzelman'daki PKK yanlılarından, bu kurumda çalışan vatansever işçilerin rahatsızlık duyduğunu açıkladıktan sonra gelen kendisine yönelik eleştirilerin "kulaktan dolma bilgilerle" yapıldığını söyledi. Söylediklerinin ya anlaşılmadığını ya da çarpıtılmaya çalışıldığını belirten Delican, "Hem kalkıp 'Biz teröre karşıyız, terörü lanetliyoruz, Cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz' diyeceksiniz.
Hem de kalkıp DİSK'i İzelman'da barındıracaksınız. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde DİSK örgütlenmesi had safhada.
DİSK'in bu örgütlenmesi içerisinde açın bakın PKK ile organik bağı olan insanlar var. Bunlar çok net, kim olduğunu İzmirli biliyor. Başta Ege temsilcisi.
Biz bunları söyledik. İzmir Büyükşehir Belediyesine yakışmıyor. İzelman'da çalışan vatansever insanlar bundan son derece rahatsız. Ben oradaki vatansever işçilerimizin bu konudaki sıkıntılarını dile getirdim, bundan biz de rahatsızız.
Belediye İş Sendikası var. Niye onu İzelman'a sokmuyorlar? Sonra kalkıp diyorlar ki 'yok bizim onlarla işimiz olmaz, onlar terörist.' E kardeşim belediyenizde bunlar var. Önce suyu bulandırmaya çalışıyorlar sonra da o bulandırdıkları suda kendi yalanlarına inanıp balık tutmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

ASIL O ÖZÜR DİLESİN
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'in kendisini özür dilemeye davet ettiğini kaydeden Delican, "Biz ne açıkladıysak baksın, kesin delilleri görsün ondan sonra konuşsun. Bizim söylediğimiz ortada. Kendisi bizden özür dilesin" dedi.
Delican, çözüm sürecinde yürütülen çalışmaların bugün çarpıtılarak, siyasi malzemeye dönüştürülmesine tepki göstererek, "Kalkıp Habur'u eleştirenler, Diyarbakır'da kendi belediyeleri ile halay çekmeye gittiler, onları da unutmuş değiliz. Bu süreçle ilgili eleştiri yapacaklarsa ilk önce parlamentoda bizi desteklemeyip, daha sonra buradan kendilerine siyasi rant çıkarmaya çalışanlar düşünecek" diye konuştu.
AK Parti hükümetinin istifaya çağrılmasını "büyük bir hakaret" olarak yorumlayan Delican, "Teröre karşı bir olalım diyen CHP'nin sonra kalkıp teröre karşı en büyük mücadeleyi veren AK Parti'yi istifaya davet etmesi hem büyük bir çelişki hem de hakarettir, bu siyaset değildir. İzmirliler hangi CHP'ye oy veriyor bunu düşünmeleri lazım.
Burada biz 'Atatürkçüyüz' diyen, Ankara'da PKK'nın televizyonlarında boy boy dolaşan milletvekillerine sahip CHP var. Bir kere bile PKK'ya 'PKK' demeyen, terör örgütü diyen bir genel başkanları var" dedi.

Teröriste 'adil' dedi şimdi de 'kin' diyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin CHP'li Üyesi Hamdullah Akgül, "PKK'nın, Hükümetten daha adil olduğu yönündeki sözlerinin arkasında olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından aynı mesajı bir kez daha paylaşan Akgül "Bu yazımdan Büyükşehir AKP'li meclis üyeleri çok alınmışlar. Güya beni eleştiriyorlar.
Yazımın arkasındayım.
Bir daha paylaşıyorum.
Ne işkenceler, ne gözaltılar, ne cezaevleri gördük. Sizden korkmadığımız gibi kinimizi büyütüyorsunuz" dedi.
Ankara'daki terör saldırısının ardından sosyal medyada, hükümeti eleştirenz Akgül, "Terör örgütü bile sizden adaletli davranıyor. Çünkü hayatını kaybedenler arasında her kesimden insan var" ifadelerini kullanmış, AK Partililer, terörü destekleyen üyeye tepki göstermişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatansever işçilerin rahatsızlığını söyledik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN