Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vizyon projeler dünya vitrininde

Fransa’nın Cannes şehrinde 27’nci kez düzenlenen MIPIM Fuarı’na katılan Başkan Uğur ve ekibi Balıkesir’in vizyon projelerini görücüye çıkardı. Yatırımcılar projelere hayran kaldıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Vizyon projeler dünya vitrininde

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Fransa'nın Cannes şehrindeki gayrimenkul fuarında Balıkesir'in yıldız projelerini yatırımcılarla buluşturdu. Balıkesir'deki yatırım imkanlarını dünyaya sunan Başkan Uğur, "Balıkesir'in potansiyeli çok yüksek. Şehrimizi her yönüyle cazibe merkezi yapmak için çalışıyoruz.
Uluslararası arenada sergilediğimiz çalışmaların karşılığını da görüyoruz" dedi.
Bu yıl 27. kez düzenlenen MIPIM'de, Londra'dan Münih'e, Tokyo'dan, Florida'ya kadar dünyaca tanınmış, gayrimenkul yatırımları ile dikkat çeken birçok kent fuara katıldı. 2016 MIPIM'in yıldızlarından olan Başkan Uğur, "Bu tür yatırım fuarlarında süreklilik önemlidir.
Geçen sene ilk katılımımızdı.
18 metrekare stantta sadece kataloglar üzerinden proje sunmuştuk.
Buna rağmen Balıkesir'de milyonlarca dolar yatırım gerçekleşti. Bu yıl, daha çok projeyle, fizibiliteleri, IRR hesapları, yatırım modelleri ve maketleri hazırlanmış projelerle yatırımcıların karşısındaydık. Elbette herkes geçen sene ile mukayese ediyor, aldığımız mesafeyi, ciddiyetimizi takdir ediyor. Yatırımcılar buradaki varlığımızdan ve hazırlığımızdan güven duyuyorlar" dedi.

DESTEK VERECEKLER
MIPIM'de, Balıkesir standındaki proje maketlerini görmek ve bilgi almak isteyenler kuyruk oluştururken, en çok ilgiyi Ayvalık Kruvaziyer Limanı ile Tuzla Önü Marina projesi gördü. İsminin açıklanmasını istemeyen Bahreyn'li bir grubun yatırım niyet mektubu vermek üzere randevu talep ettiği öğrenildi. Balıkesir Büyükşehir, MIPIM'de; Bandırma Yeni Sanayi ve Liman projesi, Port Gömeç, Ayvalık Köprüsü ve Yat Limanı, Ayvalık Lale Adası Kruvaziyer Limanı, Tuzla Önü Marina, Çay Deresi Karma Rekreasyon projesi, Çamlık Karma Rekreasyon projelerini yatırımcılara sundu.
Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli Crystal Lagoons Asya Bölge Direktörü Jesus Perez, Edremit ve Ayvalık körfezindeki projelere hayran kaldığını, şirketinin sergilenen tüm projelere destek verebileceğini ifade etti.
Türkiye'de IMS şirketini de satın alan Londra merkezli Hill International Başkan Yardımcısı Manolis Sigalas ise, "Başkan Uğur'u vizyonu ve sıra dışı stratejisi için tebrik ediyorum.
Kesinlikle Balıkesir'e eğilecek ve bu parlak şehirdeki yatırımlarda pozisyon almaya çalışacağız" diye konuştu.

132 İKİLİ GÖRÜŞME
Başkan Uğur, ekibiyle birlikte MIPIM'deki Balıkesir standında önceden tespit edilmiş 47 randevulu toplantı ile beraber toplam 132 ikili görüşme gerçekleştirdi. Uzmanlar, Balıkesir Büyükşehir'in çıtayı çok yüksek bir yere koyduğunun açık bir şekilde görüldüğünü, önümüzdeki MIPIM'lerde büyükşehirler arasında kıyasıya bir yarış görüleceğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyon projeler dünya vitrininde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN