Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İTO, iki bakandan da destek istedi, söz aldı

Ankara’da Kültür Bakanı Ünal ve Gümrük Bakanı Tüfenkci ile görüşen İTO heyeti, turizm ve kentsel dönüşüm gibi konularda destek istedi

Giriş Tarihi: 26.3.2016
İTO, iki bakandan da destek istedi, söz aldı
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve yönetim kurulu üyeleri Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'yi ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a turizmle ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Demirtaş, turizmde 2016 sezonunu kurtarmak ve 2017 planlamasını yapmak için çok hızlı hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Demirtaş ayrıca, Agora ve Kadifekale kazılarına İzmir Büyükşehir Belediyesi ile destek verdiklerini bunların bir an önce başlamasını istediklerini belirtirken, Dalgakıran'ı cazibe merkezi haline getirmek için hazırladıkları yeni projeyi de onaya sunduklarını söyledi.
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ise İzmir'in turizmde çok büyük potansiyeli olan bir kent olduğunu belirtti, "Özellikle kültür turizmi açısından İzmir'i ele almalıyız.
İzmir'de bir turizm çalıştayı yapılması için uzun süredir üzerinde çalışıyoruz.
En kısa sürede, bu çalıştayı yapmak için arkadaşlarıma talimat verdim" dedi. Agora Kazıları için ise hem İzmir Büyükşehir Belediyesi hem de İTO ile protokol imzaladıklarını ve çalışmaları hızlandıracaklarını belirten Ünal, İnciraltı'nın sağlık turizmi konusunda değerlendirilmesi için gerekli planların takip edilmesi için de bakanlık bürokratlarına talimat verdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye yapılan ziyaret sırasında ise Demirtaş, İzmir'in büyük bir kesiminin düzensiz yapılardan oluştuğunu ifade ederek, kentsel dönüşüm projelerinin bir an önce gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de, "İzmir, altyapı ve ulaşım konusunda önemli bir merkez. Bunun değerlendirilmesi lazım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İTO, iki bakandan da destek istedi, söz aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN