Seda Kaya, EGİAD’ın tarafsızlığını zedeledi

Giriş Tarihi: 26.3.2016
Seda Kaya, EGİAD’ın tarafsızlığını zedeledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ile EGİAD Başkanı Seda Kaya’ya seslenen AK Partili Atilla Kaya, “Tekrar ediyorum, artık terörü cesaretlendirmeyin” dedi

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Seda Kaya'nın açıklamalarıyla terörü cesaretlendirdiğini dile getiren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, bu açıklamasının arkasında olduğunu bildirdi. EGİAD'tan gelen "Teröre karşı tavrımız net" cevabı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı AzizKocaoğlu'nun Seda Kaya'yı destekleyen ifadeleri üzerine Atilla Kaya "Tekrar söylüyorum, terörü cesaretlendiriyorsunuz" uyarısında bulundu.
Vatani görevi sırasında PKK terör örgütüyle fiilen mücadele ettiğini, şu an o bölgede kararlı, inançlı bir şekilde görev yapan asker ve polisin psikolojisini gayet iyi bildiğini ve bu bilinçle açıklamalarını yaptığını anlatan Atilla Kaya, "Hem sayın Aziz Kocaoğlu'nun hem de sayın Seda Kaya'nın yaptığı açıklamalar orada görev yapan ve hayatını bu vatan, millet için vermeye hazır güvenlik güçlerimizin mücadelesini zedelemektedir" görüşünü dile getirdi.
Aziz Kocaoğlu'nun İzmir'e değil, terörü ve yandaşlarını cesaretlendiren söylemlere sahip çıktığını savunan Atilla Kaya "Kocaoğlu İzmir'i köy yaptı ama köteksiz de sanmasın. İzmir köteksiz köy değildir" dedi.

KARARINI ZATEN VERMİŞ
Atilla Kaya, Seda Kaya'nın her partiye eşit mesafede olduğunu savunduğunu ancak demeçlerinin CHP-HDP milletvekilerininkinden farkının bulunmadığını dile getirerek, şöyle devam etti:
"Eğer siyaset yapacaksa ben eminim ki kendisine CHP ve HDP sonuna kadar kucak açacaktır.
Bu değerlendirmelerimden EGİAD'ın üyelerini sonuna kadar tenzih ediyorum.
EGİAD'ın içinde çok farklı düşüncelerde, farklı siyasi görüşlerde olan arkadaşlarımızın olduğunu, onların da terör konusundaki hassasiyetlerini biliyorum.
Fakat sayın Seda Kaya'nın talihsiz açıklamaları son derece terörü cesaretlendirici noktadadır ve kendisinin de peşin hükümlü olduğu gayet nettir. Daha önce de sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, partimize ilişkin değerlendirmeleri ortadadır. Kararını vermiş, her ortamda görüşünü açıklamış şimdi de 'Yanlış anlaşıldım, gelin kendimi ifade edeyim' diyor. EGİAD yıllarca siyasi tarafsızlığıyla örnek olmuştur.
Ancak bu güzide kuruluşu kendi düşünceleriyle siyasallaştıran Seda Kaya'nın başkanlığı EGİAD'ı başka bir çizgiye çekmeyi amaçlıyor.
Ben peşin hükümlü, kararını vermiş Sayın Seda Kaya'nın davetine icabet etmiyorum. Merak etmesin, biz EGİAD'ın vatanını ve milletini seven, bayrağına, istiklaline aşık çok değerli üyeleriyle her zaman fikir alışverişinde bulunuyor, iletişim kanallarını sürekli açık tutmaya devam ediyoruz. Kendisinin EGİAD'ı çekmeye çalıştığı çizgi, bu güzide derneğimizin üyelerinin görüş ve düşüncelerinin aksi bir istikamettedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seda Kaya, EGİAD’ın tarafsızlığını zedeledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN