Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı’nın HDP’si CHP

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, CHP’li vekillerin ve Konak Belediye Başkanı’nın HDP safında durduklarını söyledi. Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ise, “Batı’nın HDP’si CHP’dir” diye konuştu

Giriş Tarihi: 29.3.2016
Batı’nın HDP’si CHP
İzmir Konak'ta Evrensel Hasta Hakları Derneği Başkanı Ali Rıza Nuralev ile birlikte 50 kişinin AK Parti'ye geçişiyle ilgili törende konuşan İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, CHP'yi ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı eleştirdi. AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, "Artık milletvekilleri CHP'li mi, HDP'li mi karıştırıyoruz. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın geçmişte gafları var. İzmirli kardeşlerimiz Atatürk'ün partisi diyerek CHP'ye oy veriyorlar ancak Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 'Ne Atatürk rozeti, ne de Türk bayrağı' diyor. 'Ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne tek taraflı savaş ilan ediyorum' diyen KCK'nın avukatlığını yaptı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, Sema Pekdaş'ı ziyaret etti. KCK davasındaki duruşundan dolayı teşekkür etti. Asker ailelerine giden yardımı kesti ama Kobani'ye yardım etti. Kobani için marjinal grupların sahneye çıktığı konser vardı. Bunlara konser verdirdi. KCK'lısı, PKK'lısı da oradaydı. Terör örgütünden sabıkalı Orçun Masatçı, Konak Belediyesi'nde Kültür Müdürlüğü'nde koordinatör olarak görev yapıyor" ifadelerinde bulundu. Türkiye'nin önünü kesmek istediklerini vurgulayan Kaya, "Ankara ve İstanbul'daki bombalı saldılar sonrasında hükümetimizi istifaya davet edenler oldu. Bunlardan biri sivil toplum kuruluşu başkanı bir hanımefendi. Terörü lanetlemeyeceksin. Terör ve teröristin asıl amacı olan aramızdaki nifak tohumlarını ekmek için bir açıklama yapacaksın. Hemen ardından Belçika'da saldırı oldu. Siz Belçika'da bir dernek başkanının ya da muhalefetin böyle bir açıklama yaptığını gördünüz mü? Hazmedemedikleri bir nokta var. Bunlar her şeyi söyleyecekler ama bunların bu açıklamaları eleştirilince 'aman durun eleştiremezsiniz' diyorlar. Sayın Aziz Kocaoğlu İzmir'i köy yapmış olabilir. Ama İzmir'i köteksiz köy sanmasın. İzmir'de sahipsiz kalmaz. Öyle her konuda çıkıp İzmir'in sahibi benim edasıyla siyaset yapmasına müsaade etmeyiz" dedi.

EL ELE YÜRÜYORLAR

Batı'nın CHP'sinin HDP olduğunu söyleyen AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ise, "Bir dönem KCK'nın avukatlığını yapan, marjinal yapılarla içli dışlı Sema Pekdaş'a terörün yanında değil devletin yanında ol dediğimizde zoruna gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olmak devletin yanında olmaktır. Biz burada sadece CHP'nin yapmadıklarıyla uğraşmıyoruz, bölücü yapısı ile de uğraşıyoruz. Marjinal unsurlarla el ele, kol kolalar. Bu ülkeye düşman olan kim varsa bizim düşmanımızdır" dedi. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, "Konak Belediyesi, karşımıza son Ankara'da canlı bomba olayından sonra bir pankart çıkardı. Sizlerden bizlerden elde ettiği gelirle, devletin sağladığı imkanlarla pankart yaptırdı. Teröre hiçbir söz yok. Neymiş? 'Daha kaç canımız kaldı' adı altında. Tek hedefleri hükümetimiz. Kandil'dekiler de aynı şeyi söylüyor. O zaman aranızda ne fark var? Biz burada sadece CHP'nin yapmadıklarıyla uğraşmıyoruz, bölücü yapısı ile de uğraşıyoruz. Paralel Yapı da bunların başıdır. Uluslararası lobilerle el ele yürüyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı’nın HDP’si CHP
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN