İki yılda sıfır icraat

Giriş Tarihi: 31.3.2016
İki yılda sıfır icraat

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel , ikinci yılını dolduran Konak Belediyesi’nin faaliyetlerini değerlendirdiği toplantıda, “Şimdiye kadar bir icraat göremedik” dedi

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel , ikinci yılını dolduran Konak Belediyesi'ni sınıfta bıraktı. AK Parti Konak İlçe Başkanlığı'ndaki toplantıya Temel Yıldırım'ın yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan ile Konak Belediyesi AK Partili meclis üyeleri katıldı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a sert eleştirilerde bulunan Yıldırım, hükümetin 1 Kasım seçimlerinden sonra verdiği vaatlerin yüzde 90'ını gerçekleştirdiğini belirtti. Konak Belediyesi'nin vaatlerini yerine getirmediğini vurgulayan Yıldırım, "Konak Belediyesi 2 yıllık süreçte ne yapabilmiş? Gönül isterdi ki icraatlar üzerinde değerlendirelim. Ama bakıyoruz somut olarak size söyleyebileceğim tek bir icraat yok. Konak Belediyesi iki yılda sıfır icraat gerçekleştirdi. İlk işleri asker ailelerine yapılan yardımları kesmek oldu. Kobani eylemlerine destek verdiler. Türkiye'nin iki büyük güzide kulübü olan ve Altınordu Konak sınırları içindeyken, terör faaliyetlerinde adı anılan Çarşı grubunu İzmir'de ağırladılar. Göztepe Taraftarlar Derneği tarafından hazırlanan "Bir Minibüs Taraftar" belgesinin galasına Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ile Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla katıldı. Sema hanımı göremedik. Kendi ilçesi sınırları içindeki programa icabet etmemiştir. Göztepe kulübüyle bir sorunu mu var? Varsa biz de bilmek isteriz. Çarşı'yı el üstünde tutacaksınız, kendi ilçenizin takımlarına şaşı bakacaksınız. Neden? Çünkü Çarşı grubuyla ideolojik bağlantınız var" diye konuştu. Konak'ta en önemli sorunun imar ve sağlıksız yapılar olduğunu dile getiren Yıldırım, "Konak'ta toplum konut sayısı 170 bin civarındadır. Bu sayının yüzde 65'i sağlıksız konutlardan oluşuyor. Her 3 konuttan 2'si depreme dayanıksız. Acil kentsel dönüşüm yapılması gerekiyor" dedi.

"TERÖRÜN YANINDA OLMA"

"Terörle mücadele moral işidir" diyerek sözlerini sürdüren Temel Yıldırım, son günlerde ülkemizde yaşanan bombalı saldırıları hatırlatarak şunları söyledi: "Konak Belediyesi'nin kentte bilboardlara astığı, 'Kaç canımız kaldı' var. Sema Hanım'a çağrıda bulunuyoruz. Terörün yanında olma, devletinin yanında ol" diye konuştu. Hendek siyasetinin Konak'a sıçradığını söyleyen Yıldırım, "HDP'li belediyeler ile Konak Belediyesi düşünce kardeşi. Batı'nın HDP'si CHP'dir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki yılda sıfır icraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN