Türkiye'nin en iyi haber sitesi

78 milyonu bir avuç çapulcu aşamayacak

Terör örgütünün ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen muhalefetten cesaret aldığını belirten Nükhet Hotar, terörle mücadele konusunda herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 2.4.2016
78 milyonu bir avuç çapulcu aşamayacak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Nükhet Hotar, milletvekilleri, akademisyenler ve basın mensupları arasında teröre destek verenlerin veya sesini yükseltmeyenlerin bulunduğunu söyledi. Hotar, Ege Bölgesi Erzurumlular Birliği Federasyonunun Kaya Termal Otel'de düzenlediği "Teröre Karşı Tek Yürek" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, gönlünün iktidarın hizmetlerini anlatmaktan yana olduğunu, ancak terör ve şehit acısının her şeyin önüne geçtiğini belirtti. Önceliği insan hayatına verdiklerini kaydeden Nükhet Hotar, "Bizim önceliğimiz insanımızın hayatı, ülkemizin birliği, bütünlüğü, tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet olarak devam edebilmek" dedi. Herkesin güzel günler için elini taşın altına koyması gerektiğini ifade eden Hotar, terörün hem dünyada, hem 'de sadece tek bir kurumun, devletin, ilgili kişilerin hızla çözebileceği bir konu olmadığına dikkati çekti.

BU MEYDAN BOŞ DEĞİL

Hotar, şöyle devam etti:

"Bu meydan boş değil. Bu ülke şehitlerimizin kanı ile dünyanın tüm ülkelerine karşı mücadele ile kazanılan, her bir metrekaresinde şehit kanı olan bir ülke. Bu ülke uğruna şehit olan herkesin her etnik kökenden, her şehirden olduğunu da biliyoruz.
Dolayısıyla şehitlerimizin hatırası, kanları uğruna hiç kimseye bir metrekare bile vermeyeceğiz. Bunu hepimiz daha yüksek sesle hem teröriste hem de teröre destek verenlere karşı da göstermek zorundayız. Bugün halkın oylarıyla seçilenlerin arasında, çok üzgünüm ben de bir akademisyenim, öğrencileri için gece gündüz çalışan çok değerli öğretim üyesi meslektaşlarımı bir kenara koyuyorum ama maalesef onların arasında, doğru habercilik peşinde olan gazetecilerimizi bir kenara ayırıyorum ama basın mensupları arasında da her meslek grubu arasında teröre destek veren var. En azından teröre karşı sesini yükseltmeyen var."

SÖMÜRGECİ EMELLER

Teröriste ve teröre destek verene karşı daha yüksek sesle karşı çıkılması gerektiğini vurgulayan Hotar, " 78 milyonu aşamazlar, 78 milyonu dünya aşamadı. Bir avuç çapulcu aşamayacak. Ama bu yolda şehit vermememiz için desteğe ihtiyacımız var" diye konuştu. Toplantıda, "Teröre Karşı Tek Yürek" konulu sunum gerçekleştiren Hotar, terörün kanunsuz şiddet eylemi içeren, hükumetleri ve toplulukları alan siyasi, dini ve ideolojik amaçları olan bir eylem stratejisi olduğunu anlattı.
Hotar, "Bölücü terör örgütü ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen muhalefetten de yüz bularak saldırılara yeniden başladı. Oysa ülkenin geleceği her türlü kaygıların üstünde olmalıdır" dedi. Hotar, terörün iç kaynaklı olmadığını, asıl kaynağın "emperyal duygularla hayata geçirilen sömürgeci emeller" ve küresel aktörler olduğuna işaret ederek, gözyaşının rengi olmadığını bilen herkesin, teröre karşı çıkması gerektiğini sözlerine ekledi. Toplantıya AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
78 milyonu bir avuç çapulcu aşamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN