’li üye ’ün kemiklerini sızlatıyor

Giriş Tarihi: 9.4.2016
CHP’li üye Atatürk’ün kemiklerini sızlatıyor

Güvenlik güçlerinin terörle mücadelesini “kirli savaş, katliam” diye niteleyen ’li Hamit Mumcu’nun sözleri ortalığı karıştırdı. AK Parti İlçe Başkanı Temel ’ın tepkisi sert oldu

Konak Belediyesi Meclis Üyesi 'li Hamit Mumcu'nun, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenlik güçlerinin, hiçbir insani ve vicdani değer taşımayan terör örgünün mensuplarıyla yürütüğü mücadeleden "kirli savaş" diye bahsetmesine AK Partililerden sert tepki geldi. Konak İlçe Başkanı Temel "Bu utanç onlara yeter... 'ün partisi denilen CHP, ömrü milli mücadele ile cepheden cepheye koşturmakla geçmiş Gazi Mustafa Kemal'in kemiklerini sızlatıyor" dedi. Konak Belediyesi'nin önceki gün gerçekleştirilen meclis toplantısına CHP'li Mumcu'nun skandal sözleri damgasını vurdu. Mumcu kent konseyinin faaliyetleri ile ilgili açıklama yaparken, "Ülkemizdeki yaşanan kirli savaş nedeniyle bu yıl kent konseyi olarak yeterli faaliyet yapamadık" dedi. Skandal sözler AK Partililerden büyük tepki gördü. Ancak bunun üzerine yeniden söz alan CHP'li Mumcu 'kirli savaş' sözünü tekrarladı ve daha da ileri giderek, "Doğu ve Güneydoğu'da katliamlar yapılıyor. Orada halk katlediliyor" dedi. AK Parti Grubu, Meclis'i yöneten Başkan'a Mumcu'nun sözlerini geri almaması durumunda salonu terk edeceklerini söyledi. Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Mumcu'nun sözlerine kayıtsız kalırken, AK Partilileri suçladı. Bunun üzerine AK Partiler, "Terör örgütüne destek verenlerle, devletimizin terör örgütleri ile verdiği mücadeleye 'kirli savaş' diyenlerle aynı ortamda bulunmak istemiyoruz" diye tepki göstererek salonu terk etti. Temel Yıldırım, Egeli Sabah'a yaptığı açıklamada, CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak'a seslenerek, "Boynunda davulla dolaşan CHP İlçe Başkanı, meclis üyesine tepki gösterecek mi? Bekliyorum. Güneydoğu'da katliam yapıldığı yönündeki iddiaya katılıyor mu? Bir davul da belediyenin önünde çalsın. Davul boynunda, tokmak başkasında değilse, bir vatansever olarak tepkisini merak ediyorum. Atatürk'ün partisi denilen CHP, ömrü milli mücadele ile cepheden cepheye koşturmakla geçmiş Gazi Mustafa Kemal'in kemiklerini sızlatıyor. Hendek kazıp çukur açarak sözde öz yönetim ilan eden PKK'lı teröristlere karşı yürütülen mücadeleyi kirli savaş olarak adlandırılanların kendileri kirlidir. Bu utanç da onlara yeter" şeklinde konuştu.

KANDİL AĞZIYLA KONUŞUYOR
Mumcu'nun sözlerini duyduklarında kulaklarına inanamadıklarını dile getiren Temel Yıldırım, savcılara da çağrıda bulundu. Ege'nin incisi İzmir'in kalbinde, Konak Belediye Meclisi'nde terör örgütüne alenen destek veren bir Meclis Üyesi ile bu kişiye sahip çıkan bir belediye başkanının olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Gerçi geçmişte PKK'nın üst yapılanması olan KCK'nın avukatlığını yapan belediye başkanının meclis grubunun bu denli pervasızca terörün yanında olması Konak Belediyesi'nin geldiği vahim noktayı gözler önüne sermektedir. Buradan sayın savcılarımıza çağrıda bulunuyoruz. Cumhuriyet savcılarını terörü meşrulaştırmaya çalışan bu Meclis Üyesi ve Belediye Başkanı ile ilgili harekete geçmeye çağırıyoruz. Doğu ve Güneydoğu'da halkın can ve mal güvenliğine saldıran ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik mücadelede onlarca şehit verirken, bir meclis üyesinin terörü alenen desteklemesi asla kabul edilebilir değildir. Kendisini Konak Belediyesi'nde değil adeta Kandil'de zannediyor. Kandil'in ağzı ile konuşan bu Meclis Üyesinin Konak'taki hemşerilerimizi temsili değil Kandil'in eş başkanlığını yaptığını hissetmesi katiyen kabul edilebilir değildir. Kendisinin yeri 'Konak Belediyesi' değil 'Kandil'dir" değerlendirmesinde bulundu.

ŞEHİT YAKINLARI İNCİTİLİYOR
AK Parti Grup Başkanvekili Ömür Şanlı da devletin DAEŞ, DHKP-C ve PKK gibi terör örgütlerine karşı mücadele verdiğini, savaşın iki devlet arasında olabileceğini söyleyerek, "Terörle mücadele savaş olarak adlandırılamaz. Mumcu'dan 'kirli savaş' sözünü geri almasını istiyoruz" dedi. Konak Belediye Meclisi'nde AK Parti Grup Sözcüsü Abdullah Siyahkoç, " Mumcu'nun sözleri teröre destek niteliği taşımaktadır. Şehitlerimizin ruhlarını incitmekte, şehit ailelerimize saygısızlık yapmakta bu söylemleri ile şehit yakınlarımızın acılarını çoğaltmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li üye Atatürk’ün kemiklerini sızlatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN