Pankartı parçalayanlar haklılığımızı gösteriyor

Giriş Tarihi: 13.4.2016
Pankartı parçalayanlar haklılığımızı gösteriyor

Küfür ve hakaret içermeyen eleştirel pankartların, ’lilerce parçalanması şu soruyu akıllara getirdi: Her fırsatta demokrasi ve ifade özgürlüğü diyen CHP gerçekte bunu ne kadar istiyor?

AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, Genel Başkanı 'nun karikatürize edilmiş afişini, aralarında AK Partililer'in de bulunduğu bir grup genç tarafından hazırlanıp asıldığını, afişlerin CHP'li belediyelerin zabıta ekipleri tarafından parçalandığını söyledi. Delican, "Bu afişte, 'Küfür etme, istifa et' deniyor. Bunun neresi suç? Bu kadar hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük, dengesiz güç kullanımı var mı? CHP'li belediyelerin imkanlarıyla yüzlerce zabıta çılgınlar gibi saldırarak ayaklı panoları, afişleri paramparça etmişler. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Zabıtanın görevi bunları toplamak mı? Ellerinde yazı yok, nasıl topluyorlar? En doğal eleştiri hakkını suç olarak görüyorlarsa şikayette bulunuyorlarsa yazıklar olsun." CHP'nin bir eleştiriyi ve çağrıyı hazmedemeyerek uzun süredir kullandığı hakaret dilini sokağa ve fiili şiddete dönüştürdüğünü vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, bu tablonun İzmir'e yakışmadığını söyledi.

BU DİLDE ISRAR EDİYOR
Delican sözlerini şöyle sürdürdü: " Uzan zamandır, siyasette hakaret ve saldırıdan uzak bir dile ihtiyacımız olduğu çağrısını yapıyoruz. Sokaklardayız, alandayız. ve görüyoruz ki; İzmirli bu dilden usanmış. Ne yazık ki ana muhalefet lideri sayın Kılıçdaroğlu, bu dildeki ısrarını uzun süredir ortaya koyuyor. Biz, İzmir'de hoşgörü ve demokrasinin siyasetini yapmaya çalışıyoruz. İzmir'i iyi biliyoruz. İzmir eleştiriyi, mizahı, toplumsal tepkileri kendi içinde hoşgörü ile damıtmış bir kent. Bizden istedikleri hoşgörüyü, CHP'lilerin gösterememiş olmasını da İzmirli'lerin takdirine bırakıyorum." Bülent Delican, gençlerin gözaltına alınmasına kadar uzayan pankart krizinin, CHP'nin yarattığı bir tahammülsüzlük krizi olarak niteleyerek, " İzmir'e saldırı akşamı dedikleri bu olayın fotoğrafları da gösteriyor ki bu tam olarak CHP'nin eleştiriyi hazmedememe halidir" diye konuştu.

TAHAMMÜLLERİ YOK
Diğer yandan söz konusu afişin, CHP liderinin kullanmakta ısrar ettiği küfür diline naif bir eleştiri olduğuna dikkat çekenler, "CHP yöneticileri ve CHP'liliği ile bilinen medya mensupları sürekli olarak "ifade özgürlüğü yok, hoşgörü yok' algısını işliyor. Her türlü hakaretin ve küfürün serbest olmasına istiyorlar, ancak kendilerine yapılmaması kaydı şartıyla. Kendilerine yönelik yapılan en küçük eleştiriye bile tahammülleri bulunmuyor" yorumunu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pankartı parçalayanlar haklılığımızı gösteriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN