Büyükşehir çalışıyor değişiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Susurluk Çayı’nın iki yakasını bir araya getiren Buzağılık Köprüsü’nün açılışını gerçekleştirdi. Uğur, “Geleceğin ’ini inşa ediyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Büyükşehir çalışıyor Balıkesir değişiyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca yürütülen özverili çalışma sonucu tamamlanan Susurluk ilçesinde, Susurluk Çayı'nın iki yakasını bir araya getiren Buzağılık Köprüsü, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından törenle hizmete açıldı. Son teknoloji ile yapılan otoban görünümündeki modern köprü Susurluk'un karşıyakasındaki 8 kırsal mahalle ile Kepsut içlesine hizmet verecek. 11 ayda tamamlanıp araç ve yaya trafiğine açılan Buzağılık Köprüsü 3 milyon 682 bin liraya mal oldu. Susurluklulara köprülerinin hayırlı olmasını dileyen Başkan Uğur, "Geleceğin Balıkesir'ini birlikte inşa ediyoruz. Köprünün iki tarafını da led ışıklarla ışıklandıracağız. İstanbul Boğaz Köprüsü gibi olacak" dedi. Çok sayıda kişinin katıldığı törende konuşan Başkan Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyon 682 bin lira yatırım bedeliyle 2015 yılında ihalesi yapılan Buzağılık Köprüsü'nü, Susurlukluların hizmetine sunmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Uğur, "Bu köprümüz, Buzağılık, Karaköy, Kocapınar , Kalfa, Yaylaçayır , Gürece gibi kırsal mahallelerimizin Susurluk'la ulaşımı açısından son derece önemli bir yatırımdır. Bu çalışmamızı alnımızın akıyla tamamlamanın ve sizlerin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

HİZMETLER DEVAM EDECEK
Balıkesir'e hizmet etmeyi sevda bildiklerini vurgulayan Başkan Uğur, "Büyükşehir çalışıyor, Balıkesir değişiyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrin dört bir yanında planladığımız hizmetlerimiz, bir bir gün yüzüne çıkıyor. Balıkesirlilerle buluşuyor. Daha birkaç gün önce Balıkesir trafiğini rahatlatacak kavşak projelerimizin ilkini sizlerin hizmetine sunduk. Şimdi ise ikincisinin temellerini atıp inşaatına başladık. İnşallah en kısa sürede bitirip onu da hizmete sokacağız. Balıkesir Büyükşehir oldu. Büyükşehir projesi 'ın projesidir. Reis-i Cumhurumuz Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'Büyükşehir ile hizmet olacak' dedi; Allah'a şükür biz de Büyükşehir ile birlikte geçmişte Özel İdarelerin yapamadığı hizmetleri, köprüleri yapıyoruz" diye konuştu.

300 METRE UZUNLUĞUNDA
Susurluk ilçesinin iki yakasını bir araya getiren köprü; Buzağlık, Karaköy, Gürece, Kocapınar, Kalfaköy, Yaylaçayır, Serçeören, Ekinlik kırsal mahalleleri ve Kepsut ilçesine hizmet veriyor. Buzağlık Köprüsü 300 metre uzunluğa sahip olup, üzerinde 8 metre araç yolu, 2 metre yaya yolu olmak üzere 12 metre şerit genişliği mevcut. 9 açıklıklı ve 10 ayaklı olan köprüye 64 fore kazık çakıldı. 63 prefabrik kirişli köprüye adını aldığı Buzağılık Kırsal Mahalle yolu ile birlikte sıcak asfaltla kaplandı. Birbuçuk kilometrelik yola 2 bin 800 ton asfalt yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir çalışıyor Balıkesir değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN