Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuk’a TOKİ müjdesi

TOKİ Başkanı Mehmet Turhan ile görüştüklerini dile getiren AK Partili Sürekli Selçuk’a 600 adet toplu konut yapılacağını müjdeledi, “Temel 2017’de atılacak” dedi

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Selçuk’a TOKİ müjdesi
AK Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyesi, Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Üyesi Av. Kerem Ali Sürekli, Selçuk'a TOKİ müjdesi verdi. Sürekli, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ile birlikte TOKİ Başkanı Mehmet Turhan'ı ziyaret etti. Sürekli ziyarette Mehmet Ergün Turhan'ın, Selçuk'a 600 adet toplu konut yapılacağını ve en kısa zamanda temelinin 2017 yılında temelinin atılacağını açıkladığını kaydetti. Selçuk'un toplu konuta büyük bir ihtiyaç duyulduğunu ifade eden AK Partili Sürekli, "TOKİ Başkanımız Sayın Turhan, Selçuk'a 600 adet Selçuklu mimarisine uygun sosyal konut yapılması için gerekli talimatı verdi. Sosyal konut olacak ama konutlar tam donanımlı şekilde yapılacak" dedi. Konutların 3 katlı yapılacağını açıklayan Sürekli, "Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun talimatlarıyla artık sosyal konutlar dikey değil yatay olarak üretilecek" diye konuştu.

"ANKARA'DAN MUTLU DÖNDÜK"
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı da 'dan mutlu döndüklerini ve İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli' nin ilgisine teşekkür ederken, "Uzun zamandır Selçuklu hemşerilerimizin beklediği TOKİ konutları en kısa sürede yapılacak" ifadelerinde bulundu. Planlarda 140 bin metrekarelik alanın toplu konut alanı olarak 5 binlik planlara işlediklerini ifade eden Başkan Bakıcı, "Konutlar 2 artı 1 ve 3 artı 1 şeklinde yapılacak. Daha önce konuyla ilgili gerekli talepleri toplamıştık. TOKİ sosyal konutları için belediyemize toplam 698 ön talep toplamıştık. Bu sayı daha da artacaktır. TOKİ konutları Selçuk'un mimari dokusunu bozmayacak şekilde yapılacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuk’a TOKİ müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN