Türkiye'nin en iyi haber sitesi

121 proje 1 yılda bitirilecek

Bakan Sema Ramazanoğlu’nun da katıldığı “Yaşanabilir ” için geliştirilen 121 projenin tanıtımında konuşan Başkan Zolan, “büyükşehir demek, büyük hizmetler demek olmalı” dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2016
121 proje 1 yılda bitirilecek
Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl içinde uygulamaya koymayı planladığı 121 projenin tanıtım toplantısında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, belediyeciliğin sadece yol, su, köprü, temizlik olmadığını, şehirler inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi. AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, aralarında İzmir, Antalya ve Ankara karayollarının kesistiği Üçgen Kavşağı'na köprülü kavşaklar projesinin de olduğu 121 projeyi tanıttı. Colossae Otel'de düzenlenen 2016-17 Yılı Eylem Planı tanıtım toplantısına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan ile çok sayıda davetli katıldı. Bugüne kadar Denizli için büyük hayaller kurup, büyük projelere imza attıklarını söyleyen Başkan Zolan, "Bizim için büyükşehir demek büyük hizmetler demektir. 121 projeyi 1 yılda hizmete sokacağız" dedi.

GELENEKSEL MİMARİ
Bakan Sema Ramazanoğlu ise, Selçuklu ve Osmanlı'dan miras aldıkları şehirlerin medeniyetin özüyle şekillendiğini belirtirken şöyle konuştu: "Toplu yaşama iradesi fedakarlıkla, hakla, hukukla, sevgi ve dayanışma ile mümkündür. Şehirler, taşa, toprağa, suya, kuşa, ağaca, komşuya, yoldan geçene, şehrin insanına karşı sorumlu olunan mekanlardır. Bugünden yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşımanın bilinciyle insanımızı, şehrin odağı haline getirmek; şehirlerimizi huzurlu, mutlu ve özgüven içinde yaşayan insanlardan oluşan kaliteli birer yaşam merkezi haline dönüştürmek, mekan planlamasında temel prensibimizdir. AK Parti iktidarları döneminde; geleneksel şehir ve mimari anlayışımızı, günümüz ve imkanlarıyla sentezledik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
121 proje 1 yılda bitirilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN