Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyaset ’den daha önemli değil

Giriş Tarihi: 21.4.2016
Siyaset İzmir’den daha önemli değil

Bakan , ’da konuk ettiği Kocaoğlu’nun gündeme getirdiği sorunların çözüleceğini bildirdi. Kocaoğlu ise “Üç Bakanımızın da samimi ve sorun çözücü olduklarına şahit olduk” dedi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali , Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile 'da yaptığı görüşmeye ilişkin olarak Egeli Sabah'a yaptığı açıklamada, "İzmir için yapmayacağımız fedakarlık yok. Siyasetin önemi yok. Yeter ki İzmir'in işi olsun" mesajını verdi. Yamanlar'a yapılması planlanan katı atık bertaraf tesisi projesinde yer konusunda uzlaşı sağlandığını ve ÇED krizinin bir hafta içinde sonlanacağını dile getiren Yıldırım, "Çok güzel sonuçlar elde ettik. İzmir'in çöp meselesini çözecek yerle ilgili mutabakat sağlandı. Deniz ulaşımında kullanılan araçların gece barınacağı yer probleminin çözümü konusunda anlaştık" dedi. Alsancak trafiğini rahatlatmak için TCDD'ye ait duvarın geri çekilmesi talimatını verdiklerini dile getiren Bakan Yıldırım, "İzmir'de trafik sıkışıklığının sona ermesi için artık üçe beşe bakmadan, parasal konuları gündeme getirmeden gerekli iradeyi kullandık... TCDD 2016 bütçesinde en büyük payı İzmir-Ankara Hızlı Tren Projesine ayırdı. Söylenecek çok proje var, hepsi saat gibi tıkır tıkır işliyor" dedi. Aziz Kocaoğlu ile yaptığı görüşmeyi değerlendiren Yıldırım, "Her şey yoluna girdi. İzmir için yapmayacağımız fedakarlık yok. Siyaset değil İzmir önemli" dedi. Bakan Binali Yıldırım, hafta sonunda İzmir'de başarılı öğrencilere bisiklet dağıtacak, Ödemiş'e doğalgaz verilmesini sağlayacak boru hattının kaynağını yapacak, Beydağ'da köy düğününe katılacak.

12 KİŞİLİK HEYET
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ankara'da görüştüğü 3 Bakanın, katı atık bertaraf tesisi ve Körfez Projesi'nin ÇED raporu süreci başta olmak üzere, "kentin sorunlarına samimi ve çözüm odaklı yaklaştığını" bildirdi. Kocaoğlu, 12 kişilik heyetle gittikleri Ankara'da, Bakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birer saat arayla görüştüklerini belirtti. Kocaoğlu, şöyle konuştu: "Katı atık bertaraf tesisini, büyük oranda hallettik sayılır. ÇED dosyasıyla ilgili de eksik gedik varsa onları tamamlayacağız. Çok iyi görüşmeler oldu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyaset İzmir’den daha önemli değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN