Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlerİn önünü açmak İçİn varız

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Gençlerİn önünü açmak İçİn varız

Kiraz’da ‘yeni istihdam eğitimlerinde simülatör kullanımı’ projesinin lansmanına katılan AK Partili Nükhet Hotar, “Meslek edindirme eğitimi gençlerimizin istihdamı için çok faydalı olacak” dedi

AK Parti Milletvekili, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir ziyaretleri kapsamında Bayındır, Ödemiş ve Kiraz İlçelerinde bir dizi programa katıldı. 'Kiraz halkı için yeni istihdam eğitimlerinde simülatör kullanımı' projesinin lansman programına katılan Hotar, burada simülatörün başına geçti. Hotar, "Meslek edindirme eğitimi gençlerimizin istihdamı için çok faydalı olacak" dedi. Hotar ilk olarak Bayındır'da çiçek üreticileri ile bir araya geldi. Hotar, çiçekçilerin sorunlarını, talep ve önerilerini dinlerken Bayındır'da yetişen çiçeklerin ve Dünyanın bir çok yerini süslediğini dile getirdi. Bayındır'ın ardından Ödemiş'e ziyarette bulunan Hotar, burada AK Parti Ödemiş İlçe Başkanlığı yöneticileri ile buluştu. İlçe Başkanı Halil Demir, Hotar'a üzerinde isminin yazılı olduğu bir tablo hediye etti. Hotar, Ödemiş teşkilatının 'de olduğu gibi AK Parti'nin gücünün İzmir'de ki göstergesi olduğunu söyledi. Bayındır'ın ardından Kiraz'a geçerek, İlçe Teşkilatı ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'ı makamında ziyaret eden Hotar, Kiraz'da Halk Eğitim Merkezi ve Belediye'nin ortaklaşa yürüttüğü "Kiraz Halkı için yeni istihdam eğitimlerinde simülatör kullanımı" projesinin lansman programına katıldı. Program çocuklar tarafından halk oyunları gösterileri ile başladı. Hotar, programda yaptığı konuşmada, "Gençlerin daha iyi iş imkanlarıyla buluşması çok önemli. Bu noktada melek edindirme eğitimleri gençlerimiz için çok faydalı olacak. AK Parti olarak gençlerimizin önünü açmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz bunun için varız" dedi.

3. NESİL ÜNİVERSİTE YAYGINLAŞTIRILMALI
AK Partili Hotar, Katip Çelebi Üniversitesi Konferans Salonu'nda "Kariyer Planlaması ve Başarının Sosyal Barışa Etkisi" adlı konferansta gençlerin kariyer planlamalarına yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Hotar, Türkiye'de genç işsizlik oranının Avrupa ve Amerika'ya göre daha düşük olduğunu ifade etti. Hotar, üniversitelerin iş dünyasının taleplerine göre müfredat belirlemesi gerektiğine dikkat çekerek, "3. nesil üniversite" modelinin yaygınlaşması gerektiğini belirtti. Hotar ayrıca öğrencilerin en çok seçmek istediği mesleklerin tıp, mühendislik, öğretmenlik, polis memurluğu olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerİn önünü açmak İçİn varız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN