’ya reçetesi

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Karşıyaka’ya kurtuluş reçetesi

Son 3 seçimde başkanlık için yarışan Mutlu Altuğ, “Kulübün acilen fabrika ayarlarına dönmesi gerek. Kişiler değil, sistem önemli. Artık bunun için çalışma yapılmalı” dedi

Başkanı Fatih Diniz'in üst üste gelen başarısız sonuçlar ve futbol takımının küme düşmenin eşiğine gelmesiyle mayıs ayında yapılacak mali genel kurula olağanüstü seçim maddesi eklettirmesi camiayı hareketlendirdi. 7-8 Mayıs'ta ilki, çoğunluk sağlanmazsa 14-15 Mayıs'ta ikinci kongrenin yapılacağı Karşıyaka'da başkanlık için isimleri ön plana çıkan Mutlu Altuğ ve Turgay Büyükkarcı, reçetesini açıkladı. Son 3 seçimde başkanlığa aday olan ancak iki kez Fatih Diniz'e bir kez de Ali Erten'e kaybeden Mutlu Altuğ, kulübün acil olarak fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini açıkladı. Altuğ, "Kulübün bir adaya değil, vizyonu ve duruş sahibi KSK'nin değerlerini bilen ve bu değerlere sahip çıkabilecek, gerektiğinde dik durabilecek bir lidere ihtiyacı var. Tüm branşlarda fabrika ayarlarına dönmeliyiz. Kişilerin değil, sistemin konuşulması gerekir. Sistem, tesisleşme ve öze dönme süreçleri ivedilikle ele alındığı ve doğru tercihler yapıldığı taktirde ayağı yere basın bir kulüp düzeni kurulur. 5 yıl içinde KSK'nin kalkınması ve başarılar elde edilebilir" dedi.

BİRLEŞTİRİCİ YÖNETİM
Pınar Karşıyaka'nın şampiyon olduğu geçen sezon takımın kurulma aşamasında yer alıp Play-Off final turu öncesi görevi Tamer Ustaoğlu'na devreden Turgay Büyükkarcı ise birleştirici bir yönetimin görev gelmesi gerektiğini söyledi. Büyükkarcı, "Karşıyaka kendi dinamikleri ile ayağa kalkabilir. Camianın birleştiği bir yönetim göreve gelirse Karşıyaka yeniden parlak günlerine geri döner" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka’ya kurtuluş reçetesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN