Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçe mobilyalarında Vitello fark yaratıyor

Başterziler Group Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başterzi, bahçe mobilyası alırken bakılması gereken 5 noktaya çekti. Başterzi, Vitello’nun son derece titiz bir işçilikle üretim yaptığını kaydetti

Giriş Tarihi: 23.4.2016
Bahçe mobilyalarında Vitello fark yaratıyor
Bahar aylarının geldiği şu günlerde bahçe mobilyaları için araştırmalar çoktan başladı. Bahçe mobilyası seçiminde bir çok farklı noktaya etmek gerekiyor. Kaliteli, fonksiyonel ve aynı zamanda dayanıklı bahçe mobilyaları ile tüketiciyi buluşturan Vitello Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başterzi, bahçe mobilyası seçiminde 5 temel noktaya dikkat çekti.

- Dış ortam şartlarına dayanıklı, uzun ömürlü ürünler
Bahçe mobilyası seçerken öncelikle dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün seçildiğinden emin olunması gerekiyor. Bahçe mobilyalarının kısa sürede deformasyona uğramaması,uzun yıllar boyunca formunu ve fonksiyonelliğini kaybetmeden kullanılabilmesi için seçilen ürünlerin dayanıklı ve kaliteli hammaddelerden üretilmiş olması şart. Mobilyayı oluşturan bütün materyallerin dış mekan için üretilmiş olması gerekiyor.

- Kaliteli malzeme ve iyi işçilik önceliğiniz olsun...
Zorlu koşullarına karşı yüksek direnç gösterebilen ve bakımı oldukça kolay olan entetik rattan malzemeden üretilen bir bahçe mobilyası tercih edilirken, malzemenin iyi kalitede olduğundan ve doğru işlendiğinden emin olunmalı. Örgü detayları oluşturulurken uç bitimlerinin iyi gizlenmiş olması, örgülerin gergin ve düzgün bir yapıda tamamlanması önem taşıyor.

- A kalite tik ağacı kullanıldığından emin olun...
Doğadaki en sert ağaçlardan biri olan ve içeriğinde doğal olarak bulunan yağıyla birlikte en zorlu hava şartlarında bile yıpranmayan tik ağacı, öncelikli tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Çoğunlukla Endonezya'da üretilen tik ağacından imal edilmiş bahçe mobilyaları seçiminde bu ürünlerin devlet lisanlı ormanlardan kesildiğinden ve sadece A kalite ağaçların kullanıldığından emin olunması gerekli. Doğada nadir bulunan ve değerli bir ağaç olan tik ağacından yapılan bir bahçe mobilyası ürünü seçerken, aynı zamanda üründe kullanılan ağacın yaşı ve mobilyanın yapım şekli de dikkat edilmesi gereken diğer hususlardan biri.

- Çok hafif olsun isterseniz alüminyum ürünlere bakın...
Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olan ve okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen alüminyum bahçe mobilyaları, hafif ve bakımının kolaylığı sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Dış mekanlara uyum gösteren ve leke tutmayan yapısıyla da tercih sebebi olan alüminyum malzeme, sabunlu bir bezle silinip durulanmasının yeterli oluşu ile kolay bir bakım imkanı da sunuyor.

- Konforlu tasarım, orta sert minder ve terletmeyen kumaş tercih edin...
Bahçe mobilyasının konforlu olması sağlık açısından da çok önemli. Seçilen mobilyanın bel, sırt ve kas ağrılarına neden olmayacak nitelikte olması gerekiyor. Ayrıca bahçe mobilyalarında kullanılan minderlerin çok sert olmaması, mobilya ile uyumlu ve terletmeyen özel kumaşlarla tasarlanmış olması gerekiyor. Masa, sandalye, yemek masası, oturma grubu, aksesuar gibi çok farklı kategoride ilgi çekici tasarımlara sahip olan Vitello Bahçe Mobilyaları'nı Sarnıç'da bulunan 'in en büyük bahçe showroomundan ve Türkiye genelinde 100 farklı bayiden ulaşabilirsiniz.

NEDEN VİTELLO'YU TERCİH ETMELİYİZ
Vitello Bahçe Mobilyalarında kaliteye önem veren oldukça titiz bir işçilik yaptıklarını da dile getiren Başterzi, neden tercih edildiklerini şu sözlerle ifade etti; "Öncelikle kalite standartlarını titizlikle belirleyen, sektörüne öncülük eden bir markayız. Çevre dostu, yüzde yüz geri dönüşümlü, karbon emisyonu oldukça düşük ürünleri tercih ediyoruz ve müşterimize ürünlerimiz hakkında doğru bilgilendirme yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçe mobilyalarında Vitello fark yaratıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN