Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk Günü uygulaması 2015’in en iyi projesi

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Halk Günü uygulaması 2015’in en iyi projesi

’deki Halk Günü projesini “2015’teki en iyi ” olarak nitelendiren Başkan Osman Zolan, “Vatandaş, derdini birinci ağızdan anlatınca huzur buluyor” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kente dair hedeflerini ve projelerini Egeli Sabah'a anlattı. Her ayın ilk salı günü vatandaşların dertlerini dinlemek için hayata geçirilen 'Halk Günü'nü "2015'te yaptığım en iyi ti" diye nitelendiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Vatandaş bize derdini birinci ağızdan aktarmanın huzurunu yaşamalı. Halk Günü'ne yoğun ilgi var. Gelen vatandaşlarımızın yüzde 90'ı daha iyi iş talebi ile geliyor. Vatandaşımızın derdine derman olmak da bizim görevimiz. Tek bir vatandaş kalmayana kadar sorunlarını dinliyorum. Bu işi çok önemsiyorum. Geçtiğimiz ay Sayın Cumhurbaşkanımız, Halk Günü'ne denk gelen bir günün akşamında bizi 'ya davet etmişti. Öğlen vatandaşımızla görüştükten sonra yolculuğa çıktık" dedi. Denizli'nin lokomotif sanayisi olan tekstili hakkında bilgiler veren Başkan Zolan, "Euro ve dolardaki yükselişin sektörü olumsuz yönde etkilediği düşünülüyor. Ancak, firmalarımızın ellerinde işler var. Birçok firma tam kapasite ile çalışıyor. Öte yandan kablo sanayimizde giderek ivme kazanıyor. Denizli aslında bir de tarım kenti. Değişik zamanlarda, değişik ürünler elde ediliyor. Mesela kuru yemişte, ayçekirdeği üretiminde Denizli birinci il" diye konuştu. AK Parti hükümeti ile birlikte Denizli'den bakan çıkarma geleneğinin oluştuğunun altını çizen Başkan Zolan, "Kabinede Denizlili bakanların oluşu kente moral veriyor. Doğru projeler ile gittiğiniz zaman destek veriliyor. Mesela teleferik projesi, bunun en güzel örneğidir. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'na gittik. Kendisine projemizi anlattık. Gerekli izinlerin önü kısa sürede açıldı. Projeyi tamamen öz kaynaklarımız ile bitirdik. Ayrıca Sayın Başbakanımız'ı 8 Mayıs'ta, Sayın Cumhurbaşkanımız ise Haziran ayında ağırlayacağız" dedi.

DENİZLİSPOR SEVDAMIZ
Kentin en önemli markalarından olan Denizlispor'un PTT 1. Lig'de hak ettiği yerde olmadığını belirten Zolan, "Denizlispor bizim için kara sevda. Kulüpten elimizi hiç çekmedik. Ancak kulübün sırtında geçmişten gelen kamburları var. Biz olmasaydık takım burada bile olamazdı. Sezon sonu oturup, konuşulmalı ve bir yol haritası belirlenmeli. Bu arada stat ile ilgili çalışmalarımız var ama önce takımın olması lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk Günü uygulaması 2015’in en iyi projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN