Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki göze de vitrektomi ameliyatı uygulandı

İki gözünde ileri derecede görme kaybı olan Azeri genç Ekol Göz Kliniği’ndeki vitrektomi ameliyatlarıyla yeniden sağlıklı biçimde görmeye başladı

Giriş Tarihi: 3.5.2016
İki göze de vitrektomi ameliyatı uygulandı
Ekol Hastanesi Göz Kliniği'nden Prof. Dr. Tansu Erakgün'e 2-3 yıllık görme kaybı şikayetiyle başvuran 25 yaşındaki Azeri hasta Elvin Gunashov'un iki gözüne de belirli aralıklarla vitrektomi ameliyatı uygulandı. Geçirdiği operasyonlar sonrasında görmesinde büyük artış olan Gunashov'un gözlerine ameliyat sırasında koyulan silikonlar da alındı. Hastanın kendilerine başvurduğunda iki gözünün de hemen hemen hiç görmediğini kaydeden Prof. Dr. Tansu Erakgün, "Elvin bize başvurduğunda her iki göz de ancak ışığı hissedecek seviyede idi. 25 yaşındaki hastamızın her iki gözünde de retina dekolmanı vardı. Bu yırtıklar da çok yeni yırtıklar değildi. Hastamızın ilk önce sağ, sonra ise sol gözüne vitrektomi ameliyatı uyguladık. Ameliyatlar esnasında bu yırtıkları lazer ile kapattık ve ameliyat sonrasında gözlere silikon koyarak ameliyatı tamamladık. Bu ameliyatlarda hastanın gözüne koyulan silikon belirli bir süre sonra geri alınmaktadır. Ameliyatlardan sonra hasta 'a döndü. 2-3 ay sonraTürkiye'ye çağırarak gözlerindeki silikonu çıkarttık. Gözleri şimdi gayet sağlıklı" diye konuştu.

UÇ UZMANLIK ALANI
Vitrektomi ameliyatının tecrübe gerektiren çok zor bir ameliyat olduğunu kaydeden Prof. Dr. Tansu Erakgün, "Vitrektomi ameliyatı için özellikle 'dan olmak üzere yurt dışından birçok hasta bize başvurmakta. Vitrektomi tekniği ileri bir teknik olmakla birlikte fazlasıyla tecrübe gerektiren bir uç uzmanlık dalıdır" dedi. Elvin Gunashov ise, "Ameliyatlar öncesinde neredeyse yalnızca ışığı görebiliyordum. Şimdi işimi rahatlıkla yapabilecek bir duruma geldim. Başta Prof. Dr. Tansu Erakgün olmak üzere Ekol Hastanesi Göz Kliniği'nin tüm ekibine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki göze de vitrektomi ameliyatı uygulandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN