Sertleşme problemine karşı yeni bir yöntem

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Sertleşme problemine karşı yeni bir yöntem
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nın eski öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Alıcı 'de 40 yaş üstü erkeklerin yüzde 50'den fazlasında karşılaşılan erektil disfonksiyon (sertleşme) sorunu ve tedavisindeki yeni gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Alıcı "'de 40 yaş üzeri erkeklerin yarısından fazlasında hafif, orta veya şiddetli biçimde sertleşme sorunlarının olduğu bilinmektedir. İlerleyen yaşla beraber sertleşme sorununun görülme sıklığı ve şiddeti artış gösterir, ancak genellikle yaş ile ortaya çıkan normal bir olay gibi kabul edilerek veya utanma nedeni ile tedavi yolu aranmamaktadır. Sigara ve alkol tüketimi, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalığı, depresyon ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sertleşme sorunu açısından risk faktörü oluşturur"diye bilgi verdi.

ŞOK DALGASI
Prof. Dr. Alıcı, Vücut dışından uygulanan düşük yoğunluklu dalgası (LSW) tedavisinin, vücudun doğal iyileşme mekanizmalarını harekete geçirdiğini bildirerek, "Bu yeni yöntemle erkeklerin korkulu rüyası sertleşme problemi kısa sürede, yan etkisiz tedavi edilebilmektedir. Yetersiz kanlanma (vasküler) kaynaklı tüm sertleşme problemlerinde etkili olan bu yöntemle, hafif ve orta dereceli hastalarda başarı yüzde 80'in, ağır derece hastalarda ise yüzde 60'ın üzerinde. Ayrıca LSWT tedavisinin, ilaçlara yanıt vermeyen iğne ve protez tedavisine yönlendirilmiş olan ağır sertleşme problemi olan hastaları da ilaçlara cevap verir hale getirdiği gösterilmiştir" dedi.

4 BÖLGEYE 4 SEANS UYGULANIYOR
Bu teknolojinin, erektil disfonksiyon olan hastaların tedavisinde yeni bir yöntem olduğunu anlatan Alıcı, şu bilgileri verdi: "Damarsal nedenli sertleşme problemi önemli bir hasta grubunda görülmektedir ve bunlar arasında en büyük grup şeker hastaları ve koroner damar hastalarıdır. LSWT tedavisinin, ilaçlara yanıt vermeyen iğne ve protez tedavisine yönlendirilmiş olan ağır sertleşme problemi olan hastaları da ilaçlara cevap verir hale getirdiği gösterilmiştir. Düşük Yoğunluklu Şok Dalga Tedavisi (LSWT) 2000 yılından beri kardiyoloji alanında iskemik doku tedavisinde başarı ile kullanılmakta, kalpte az kanlanan iskemik dokuda kanlanmayı artırmaktadır. Ayrıca, özellikle şeker hastalarında diyabetik ayak ve iyileşmeyen yaralara da yine aynı yöntemle tedavi uygulanmaktadır." 4 bölgeye 4 hafta boyunca ve 4 seans olarak yapılan tedavi ile iyileşmenin sağlandığını belirten Prof. Dr. Alıcı, "Tedavi sırasında ve sonrasında bugüne kadar bildirilen bir yan etki olmamıştır. Hastalar, ikinci haftadan sonra iyileşme gösterdiklerini ve tedavi bitiminden 1 ay sonra daha iyi yanıt aldıklarını belirtmektedir. Kalıcı etki ise, 4 seansın bitiminden itibaren, yeni damarların oluşumuyla gerçekleşmektedir. Dünyada son 2 yıldır klinik kullanıma giren LSWT tedavisi ile hastalarda elde edilen başarının 2 senedir devam ettiği gösterilmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sertleşme problemine karşı yeni bir yöntem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN