Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bölgesel yağlanmaya karşı dondurucu etki

Bölgesel yağlanma sorununu ‘Cryo Lipoliz’ yöntemi ile çözdüklerini belirten A Plus Polikliniği Dr. Hale Güler, “Bu işlemimiz ile dokuyu soğutarak yağ hücrelerini vücuttan atıyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Bölgesel yağlanmaya karşı dondurucu etki
Bölgesel yöğlanmalar günümüzde hem bayanların hem de erkeklerin en büyük sorunlarından biri. Cryo Lipoliz yönteminin vücuttaki yağ dokusunun yoğun olarak biriken bölgelerine uygulandığını dile getiren A Plus Polikliniği Dr. Hale Güler, "Bu yöntem ile hedeflenen yağ dokusuna etraftaki dokulara zarar vermeden belli bir dereceye kadar soğutma işlemi uygulanır. Bu soğutma esnasında membranları eriyen lipid hücreleri, vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajları tarafından emilerek yok edilir. Başlıkların her ikisinde de olan vakum sistemi ile dokunun vakumlanarak o bölgedeki kan akışının artırılması amaçlanır. Bu sırada da "dondurucu" etki ile bölgede değişim başlar. Lipolize uğrayan yağ hücreleri ise lenf dolaşımı ile doğal olarak vücuttan atılır" dedi.

SEANS SÜRESİ 60 DAKİKA
Cryo sistemi ile yapılan uygulama esnasında cildin elastikiyeti ve collagen yapısının bozulmadığını belirten Dr. Güler şöyle devam etti: "Uygulama tamamen cerrahi olmayan bir prosedürdür. İğne, neşter kullanılmaz. Uygulama esnasında vakumdan kaynaklanan hafif bir basınçla beraber lokalize soğuk hissedilir. Acısız olan işlemden hemen sonra günlük aktivitelerine dönebilirsiniz. Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu Cryo Lipoliz uygulamalarında birden çok bölgede yağ birikimi sorunu var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar yapılabilir. Seans aralıkları 6-8 hafta olarak belirlenir. Önerilen seans süresi 60-70 dk. uygulamadan sonraki 15-20 gün içinde sonuçlar belli olmaya başlar. Cryo Lipoliz yöntemi karın, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz için kısmına uygulanabiliyor. Uygulamanın sonuçlarının daha etkili olabilmesi için sağlıklı, dengeli bir beslenme tercih edilirse ve sporun günlük yaşamdaki yeri artırılırsa yapılan uygulamanın etkileri uzun sürelere yayılabilir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bölgesel yağlanmaya karşı dondurucu etki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN