Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ denilince akan sular durdu!

Giriş Tarihi: 11.5.2016
‘İzmir’ denilince akan sular durdu!

Bornova ve Bayraklı ilçelerinde yaşanan 5 günlük sosyal medyaya taşındı. Ortaya çıkan manzaralar 1990’lı yılları anımsatırken, sosyal medyadaki caps ve tweetler güldürdü

'de isale hattı üzerinde boru arızası nedeniyle Bornova, Konak ve Bayraklı ilçelerinin bazı mahallelerine 5 gün boyunca su verilemedi. Bu olayı sosyal medyaya taşıyan vatandaşlar capsler patladı, yapılan paylaşımlar güldürdü. Geçen salı günü başlayan , planlanan ve açıklanandan daha uzun sürünce vatandaşın tepkisi arttı, isyan etmek noktasına gelmişti. Vatandaşlar camilerin depolarında bulunan sulardan evdeki ihtiyaçlarını görmek için bidonlarla su çekerken İZSU (İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi) ise ilçelerden çektiği tankerlerle mahalle aralarında dolaşarak vatandaşların su ihtiyaçlarını gidermeye çalışmıştı. Ortaya çıkan manzaralar 1990'lı yılları aratmadı. Su kesintisinden Bornova ağırlıklı olmak üzere Bayraklı ve Konak'taki bazı mahalleler de etkilendi. Onarımın ardından cumartesi gece yarısından itibaren su verilmeye başlandı.

ÖZÜR DİLEMİŞTİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 5 günlük su kesintisi nedeniyle 'dan özür dilemek zorunda kaldı. Kocaoğlu, Twitter'daki hesabından attığı tweet ile su kesintisi için "Bayraklı-Bornova hattındaki kesinti için, başta annelerimiz olmak üzere hemşehrilerimden özür diliyorum. Gece arıza giderildi, sular verildi" diye yazmıştı. Su kesintisi bitmesine karşın sosyal medyada capsler patladı, yapılan yorumlar güldürdü. Twitter'da Yiğit isimli kullanıcı yaptığı paylaşımda, "İZSU sayenizde ateist arkadaşım Müslüman oldu. 1 haftadan beri su yok. Adam camiye gide gele namaz kılmaya başladı. Teşekkürler" diye yazdı. Attığı tweet kısa sürede onlarca kez retweet aldı.

"MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ"
İlhan isimli Twitter kullanıcısı, "Yıl 2016. Yer modern İzmir. Bu görüntüler 90'lardan değil. İzmirli tepki göstermekte haklı" diye tweet attı. 'İzmir layıktır, layık kalacak' başlığı ile paylaşılan capste, vatandaşlar tanker önünde ellerindeki pet şişelerle su kuyruğunda beklerken görülüyor. Ketum Özel Kalem Müdürü isimli kullanıcı, "İzmir'de bir haftadır su yok, çok şükür laiklik ayakta" diye yorumladığı fotoğrafta yaşlı kadınların çoğunlukta olduğu bir su kuyruğu görüntüsü yer alıyor. Babanne adlı kullanıcı "İyi ki İzmir'de yaşamıyorum. Çiçeklerim susuz yaşayamazdı" şeklinde iğneleyici bir tweet attı. Davamız Hak adlı kullanıcı ise, "İzmir'i susuzluğa, çöp yığınlarına mahkum eden İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni milletçe alkışlıyoruz" diye tweet attı. Başkan Aziz Kocaoğlu'nun fotoğrafının kullanıldığı bir capste, "İzmir denildi mi benim için akan sular durur" ifadesi yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İzmir’ denilince akan sular durdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN