Buradayım diyememiş!

Aliağa’da cesedi bulunan 6 yaşındaki İbrahim’i arayan köylüler, “Belki de yanından geçtik ama çocuk özürlü olduğu için sesini duyuramadı” dedi

Giriş Tarihi: 12.5.2016
Buradayım diyememiş!
Aliağa'da 4 Mayıs'ta evlerinin önünde bir arkadaşıyla oynarken kaybolan ve önceki gün cesedi Kemerdere yatağında bulunan 6 yaşındaki İbrahim Akçay'ın arama çalışmaları yapan ekiplerin seslenmelerine karşılık veremediği için hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duruluyor. Köylülerin çocuğun kaybolduğu ilk akşam Kemerdere'de araştırma yaptığı, ancak İbrahim'i bulamayınca, destek için gelen arama kurtarma ekiplerine "Çocuk bu bölgede yok" dedikleri öğrenildi. Bu nedenle ekipler o bölgeyi pas geçip diğer bölgelere yöneldi. Köylüler, İbrahim'i engelli olması sebebiyle sesini çıkaramadığından bulunamadığını ileri sürdü.

BELKİ YANINDAN GEÇTİK
Adli Tıp Kurumu'nda yapılan ön incelemede çocuğun vücudunda darp ya da başka bir yara izine rastlanmadı. Kesin ölüm sebebi, otopsinin tamamlanması ve raporun hazırlanması sonrasında anlaşılacak. Ancak talihsiz İbrahim'in kendisini arayanlara sesini duyuramayıp soğuktan hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duruluyor. Arama çalışmalarına katılan köylülerden Habip Akça, "İlk gece sabaha kadar uğraştık, her tarafa seslendik. Çocuğun aklı yerinde olsaydı, bu seslenmeleri duyardı. Bu çocuğu biz tanıyoruz, pire gibiydi. İlk gün varmıştır oraya inmiştir dereye. Yukarıya çıkamamıştır. Bölge çok sarp bir bölge" diye konuştu. Küçük İbrahim'in si dün gözyaşları arasında Karakuzu Camisi'nde kılınan namazından ardından toprağa verildi. Cenaze namazına Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buradayım diyememiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN